سفارش قرآن در برابر مشکلات، استفامت و صبر است

سفارش قرآن در برابر مشکلات، استفامت و صبر است

image_pdfimage_print

شیخ جمعه عبداللهی: قطعا وعده الهی حق است و اگر پایداری و ایستادگی کنیم به زودی شاهد نزول بركات و رحمت فراوان خواهیم بود. نباید فریب لبخند دشمن را، فریب وعده‌های دروغ دشمن را بخوریم. آنان هرگز به فکر خیر و صلاح ما و منافع ملت ما نیستند.

شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: دستور و سفارش قرآن در برابر مشکلات، استفامت و صبر است. زندگی با فراز و نشیب و سختی‌ها و مشکلات فراوانی است و کلید اصلی پیروزی صبر و بردباری است.

 وی افزود: ما مسلمانان امت خير البشر محمد مصطفى(ص) هستيم بايد بدانيم كه خالق ما و مالك ما و جهانيان خداوند است. پس روزی رسان ما هم خداوند است. كسي كه ما را آفریده و خلق كرده، هم او رزق روزی ما را بنا بر مشیتش می دهد.

وی با بیان روایات و آیاتی در این رابطه بیان کرد: پيامبر اسلام حضرت محمد صلی الله عليه مى فرمايد: «ان الله هو الخالق الرازق، القابض الباسط» اوست كه بر بندگانش از روی كرم و فضلش رزق و روزی می رساند و وظیفه ماست که به خداوند متعال توکل داشته و در برابر ناملایمات و مشکلات استقامت داشته و صبور باشیم.

 خطیب جمعه ضمن تأکید و توصیه بر ایمان محکم و راسخ یادآور شد: انسان در پرتو یاد خدا اراده‏ اى نیرومند و ایمانى استوار پیدا مى‏کند و همه مشکلات براى او آسان می ‏گردد.

وی با بیان اینکه خزینه‌های بخشش پروردگار متعال هرگز کم نمی شود، گفت: هرچه بندگان از او بخواهند و او هم ببخشد ذره‌ای نقص و کمبود در آن ها پدید نیاید. او بخشنده‌ای است که درخواست ‌نیازمندان، نقصانی در مواهب او بوجود نمی آورد. خداوند می فرمايد: « و لله خزائن السموات و الأرض» خداوند رزق و روزی رسان تمام عالم و جهانيان است و عطاء و بخشش او با حكمت است. هر وقت بخواهد و به هر کسی بخواهد روزی می دهد. الله سبحانه و تعالی می فرمايد: «اولم يروا ان الله يبسط الرزق لمن يشاء و يقدر».

شیخ جمعه عبداللهی با ذکر اینکه مشکل و محنت روزگار هر چه باشد، مقطعى و گذرا است اظهار کرد: اگر کسى دنیا را آن طور که هست بشناسد، در پیش آمدهاى ناگوار خود را نمى‏ی بازد و هرگز برای رزق و روزی محزون نمىی گردد. زمانی كه خداوند وعده داده كه او روزی دهنده ما است اگر  تمام كشورها و يهوديان و امريكا و دشمنان ما، كشور و ملت شريف ايران را تحريم بكنند ما از تحریم و تنگ دستی نمی هراسيم.

امام جمعه اهل سنت مسجد ابوبکر صدیق بندو ضمن توصیه بر توکل به قدرت خداوند باری تعالی گفت: اميد وار باشيم که خداوند متعال از اين مشكلات نجاتمان می دهد و در این برهه از زمان لازم است که با اتحاد و همدلی در خوشی و ناخوشی، ملت همراه دولت باشد.

وی در پایان تصریح کرد: قطعا وعده الهی حق است و اگر پایداری و ایستادگی کنیم به زودی شاهد بركات و رحمت فراوان خواهیم بود. نباید فریب لبخند دشمن را، فریب وعده‌های دروغ دشمن را بخوریم. آنان هرگز به فکر خیر و صلاح ما و منافع ملت ما نیستند.« قل لن يصيبنا الا ماكتب الله لنا».

بازدیدها: 263

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
248712
بازدید امروز
223
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب