سرانجام شرابخواری چیزی جز سقوط و انحراف نیست

سرانجام شرابخواری چیزی جز سقوط و انحراف نیست

image_pdfimage_print

شیخ حسین افروز: دین مبین اسلام سرسختانه به جنگ با شراب‌خواری برخاسته است. مسلمان از آن باید دوری نماید و بین او و شراب‌خواری فاصله نفوذناپذیری ایجاد شود.
شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با توجه به آیات و روایات، شرب خمر را ام الخبائث خواند و گفت: دین مبین اسلام با روش حکیمانه با این مسئله با مردم عصر جاهلیت روبرو شد و به‌تدریج شراب را حرام نمود.
وی با اظهار اینکه در زمان جاهلیت دل‌بستگی آنها با خمر به‌اندازه‌ای بود که حتی نزدیک به صد اسم برای آن وضع کرده بودند، افزود: دین اسلام در ابتدا آنها را از خواندن نماز در حالت مستی منع کرد سپس فرمود که ضرر آن از نفع آن بیشتر است.
خطیب جمعه با استناد به آیاتی از قرآن بیان و تصریح کرد: پس‌ازاین دو هشدار خداوند متعال در آیه‌های قاطع و جامع فرمود: «یا ایها الذین آمنوا انما الخمر والمیسر والانصاب والازلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون».
افروز با بیان اینکه استعمال مشروبات الکلی در اسلام هرچند کم و ناچیز حتی نوشیدن یک قطره از آن حرام است، گفت: در کل و اساساً خمر چه کم باشد و چه زیاد حرام است و اسلام اجازه نداده است کسی خود را به این ماده مضر نزدیک و آلوده سازد.
وی تصریح کرد: دین اسلام به‌خوبی می‌داند که اگر شخصی در این وادی خطرناک قدم برداشت تا انتهای دره سقوط خواهد کرد و به همین دلیل پیامبر می‌فرماید: «ما اسکو کثیره و قلیله حرام». مسلمان موظف است که هرگاه خلاف شرع و قرآن مشاهده کرد آن را از بین ببرد.
عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر تأکید کرد: با ملاحظه آیات و احادیث معلوم می‌گردد که دین مبین اسلام سرسختانه به جنگ با شراب‌خواری برخاسته است و مسلمان از آن باید دوری کرده و بین او و شراب‌خواری فاصله نفوذناپذیری ایجاد شود. طوری که کمترین رابطه‌ای با آن نداشته باشد تا از مبتلا شدن به آن در امان و مصون بماند.

بازدیدها: 74

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
173026
بازدید امروز
187
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب