زیباترین و برترین لباس برای انسان از منظر قرآن لباس تقوا است

زیباترین و برترین لباس برای انسان از منظر قرآن لباس تقوا است

image_pdfimage_print

شیخ حسن بازدار: پوشش ظاهری نباید ما را به عجب و ریا، فخر فروشی و تکبر بکشاند، که این‌ها آفات دین و مایه قساوت قلب هستند.

شیخ حسن بازدار امام جمعه اهل سنت گوده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته لباس تقوا و فضایل آن را از منظر قرآن، مورد بحث قرار داد و با اشاره یه آیاتی از کلام الله گفت: «يَا بَنِي آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنَا عَلَيْكُمْ لِبَاسًا يُوَارِي سَوْآتِكُمْ وَرِيشًا وَلِبَاسُ التَّقْوَىٰ ذَٰلِكَ خَيْرٌ». ای فرزندان آدم، به یقین بر شما لباسی که عورت‌های شما را بپوشاند و لباسی که زیب و زیور شما باشد نازل کردیم و لباس تقوا بهتر است.

خطیب‌جمعه ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا، آن را از نگاه قرآن زیباترین و برترین لباس برای انسان دانست و گفت: قطعا همین لباس و پوشش ظاهری هم نعمتی از جانب خداوند متعال است که فرزندان آدم بدان خود را می‌پوشاند.

وی تعلقات دنیوی از جمله دلبستگی به آراستگی ظاهری را ناپسند بیان کرد و گفت: البته همین لباس و پوشش ظاهری بهترین آن لباسی است که ما را از خداوند عزوجل به خود مشغول نسازد، بلکه انسان را به یاد خدا واداشته و موجبات شکرگزاری و طاعت حق‌تعالی باشد.

بازدار یادآور شد: پوشش ظاهری نباید ما را به عجب و ریا، فخر فروشی و تکبر بکشاند، که این‌ها آفات دین و مایه قساوت قلب هستند.

وی اظهار کرد: تقوا انسان را از رسوايى روز قيامت و از شدايد و رنج ها و عذاب آن روز حفظ مى كند و مایه عزت و حرمت است و انسان را در چشم خدا و خلق خدا گرامی و در دنیا و آخرت عزیز می‌دارد.

امام جمعه اهل سنت گوده اظهار کرد: اولیاءالله و بندگان صالح و شایسته خدا، عزیز و گرامی و مورد احترام هستند؛ حتی اگر لباس‌های بسیار ساده و فقیرانه  بر تن داشته باشند.

خطیب جمعه اذعان کرد: الله سبحانه و تعالی در این آیه پس از اینکه انسان را به جایگاه پوشش ظاهری برای حفظ حرمت خویش و زیباتر شدن توجه داده، ضرورت تقوا را برای حفظ زیبایی حقیقی و معنوی مطرح کرده و آثار آن را در این زمینه بسیار مهم می‌داند.

شیخ حسن بازدار تقوا را موجب دوری انسان از گناهان باطنی بیان کرد و در ادامه افزود: متأسفانه بعضا لباس عاملی برای تجمل‌پرستی‌، توسعه فساد، تحریک شهوات، خودنمایی، تکبر، اسراف و تبذیر شده است؛ حتی لباس‌هایی در میان مردم، به خصوص جوانان دیده می‌شود که جنبه جنون‌آمیز آن به جنبه عقلانی برتری دارد.

خطیب جمعه با بیان اینکه مسلمان می‌بایست لباسی برای خود انتخاب کند که با شخصیت یک مسلمان مغایرت نداشته باشد، اضافه کرد: همانطور که به ظاهر خود و زیبایی خود توجه داریم می‌بایست به لباس تقوا و معنویت و لباس باطنی و روح خود نیز توجه داشته باشیم که همانا لباس تقوا بر لباس ظاهری مقدم می باشد.

بازدیدها: 115

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
224536
بازدید امروز
35
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب