زکات آزمونی برای توانگران و کمک برای مستمندان است

زکات آزمونی برای توانگران و کمک برای مستمندان است

image_pdfimage_print

شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهمیت زکات در جامعه اسلامی را مورد بحث قرار داد و گفت: زکات به‌منظور آزمودن توانگران و کمک به مستمندان وضع شده است اگر ملت اسلام زکات اموال خود را می‌پرداختند؛ هیچ مسلمانی نیازمند نمی‌ماند.
وی افزود: در اهمیت زکات همین بس است که یکی از پایه‌های دین مبین اسلام شمرده شده و به‌عنوان درمان دردهای اقتصادی جامعه محسوب می‌شود.
خطیب جمعه نماز و زکات را در قرآن قرین یکدیگر خواند و گفت: در اصل، جامعه دینی که مردم آن نماز بخوانند ولی عده‌ای تنگ‌دست و گرسنه باشند این جامعه و این دین پایدار نخواهد ماند.
شیخ افروز با تأسی به آیاتی از قرآن عظیم‌الشأن اظهار کرد: «ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین الذین یؤمنون بالغیب و یقیمون الصلوة و مما رزقناهم ینففون». خداوند تبارک‌وتعالی با عنوان سه شرط در این آیه به این اصل مهم اشاره کرده است که گام نهادن در راه راست مشروط به آیه فوق می‌باشد.
خطیب جمعه در ادامه شرح این آیه متذکر شد: اولین نکته ایمان به غیب است که شامل ایمان به خدا و آخرت و امور غیبی است؛ شرط دوم اقامه نماز یعنی اهتمام ورزیدن در اقامه نماز همراه با خشوع و خضوع است و شرط سوم انفاق فی سبیل‌الله، یعنی از رزق و روزی که خدا به بنده‌اش عطا کرده است در راه حق‌تعالی صرف کند.

بازدیدها: 89

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180945
بازدید امروز
52
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب