روزه سپر و مانعی در برابر گناه است

روزه سپر و مانعی در برابر گناه است

image_pdfimage_print

شیخ حسن بازدار ماه رمضان را فرصتی برای بازگشت به سوی پروردگار عنوان کرد و گفت: هر چند گناهکار باشیم باز هم در رحمت الهی باز است و هرگز نباید ناامید شد که حق تعالی توبه توبه‌کنندگان را می‌پذیرد.

شیخ حسن بازدار امام‌جمعه اهل سنت گوده در خطبه‌های نمازجمعه این هفته فلسفه روزه را مورد شرح و بررسی قرار داد و اظهار کرد: در روزه دارای فلسفه‌های فراوانی و آثار بیشماری از حیث فردی و اجتماعی دارد که از جمله توجه و درک حال بیچارگان و آشنا شدن به احوال فقرا و تنگ‌دستان است.

خطیب جمعه دلیل وجوب روزه ماه رمضان را آیاتی از قرآن دانست و گفت: دلیل واجب بودن روزه در آیاتی از قرآن آمده است که ای مؤمنان روز بر شما واجب گردیده است همان‌گونه که بر ملت‌هایی که قبل از شما بوده‌اند واجب بوده تا به وسیله روزه تقوا پیشه کنید.

وی روزه را سپر و مانعی در برابر گناه بیان کرد و خاطرنشان شد: انسان روزه دار دروغ نمی گوید، غیبت نمی‌کند و چشم و گوش خود را از حرام حفظ می کند و به دنبال کسب رضای حق‌تعالی است.

امام جمعه اهل سنت گوده تأکید کرد: روزه دار حقیقی می‌کوشد با تقوا و محفوظ نگه داشتن خود از حرام خشنودی خداوند را جلب کند.

وی یادآور شد: روزه داران در این ماه نسبت به ماه های دیگر به اعمال خیر توجه داشته باشند به دلیل فضیلتی که ماه رمضان دارد و اجر و پاداشی که در این ماه مضاعف و چندبرابر می‌شود.

شیخ بازدار، با بیان اینکه پیامبر بزرگوار علیه الصلاة و السلام در ماه مبارک رمضان پیش از ماه های دیگر به بخشش و احسان می‌پرداخت، در ادامه سخنان اضافه کرد: پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در مورد نماز ماه مبارک رمضان می فرماید: هر کس ماه رمضان بر اساس ایمان و امید از پاداش به نماز شب قیام کند گناهان پیشین او بخشیده می‌شود و حضرت در این ماه بیش از ماه های دیگر به تلاوت قرآن می‌پرداخت.

وی با اشاره به کلام رسول گرامی اسلام گفت: روزه و قرآن در قیامت به شفاعت انسان بر می خیزد و می گوید پروردگارا روزها من مانع خوردن و آشامیدن او می‌شدم و قرآن هم می‌گوید من هم شب ها مانع خواب او می گردیدم شفاعت ما را در مورد او بپذیر.

خطیب جمعه ماه رمضان را فرصتی برای توبه و بازگشت به سوی پروردگار عنوان کرد و گفت: به یاد داشته باشیم که هر چند گناهکار باشیم باز هم در رحمت الهی باز است و هرگز ناامید نباید شد که حق تعالی توبه توبه‌کنندگان را می پذیرد و دوست دارد؛ این ماه مبارک رمضان را می‌بایست قدر دانست و خود را برای استفاده کامل از فضیلت‌های این ماه مهیا کنیم.

وی رمضان را فرصتی برای اصلاح درون بازگو کرد و گفت: مضان ماه انسان‌سازی و رمز اخلاص و بندگی است خود را برای مشارکت در تمامی عبادات آماده کنیم؛ لحظه لحظه این روزها را غنیمت شماریم و از برکات معنوی این ماه استفاده کنیم.

بازدیدها: 73

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180904
بازدید امروز
11
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب