حمایت و استقبال از مسئولین کشور در راستای اخوت و همبستگی مورد تأکید است

حمایت و استقبال از مسئولین کشور در راستای اخوت و همبستگی مورد تأکید است

image_pdfimage_print

شیخ ابراهیم معرفت عظیمی: حضور رئیس‌جمهور در استان بوشهر فرصت مغتنمی برای مطالبه گری است و استقبال از ایشان در راستای وحدت و برادری و همبستگی و مهمان‌نوازی مردم خونگرم جنوب مورد توجه و ضروری است.
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام‌جمعه اهل سنت روستای زبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به وقایع  هجرت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و سلم گفت: حضرت محمد (ص) قبل از اینکه به رسالت مبعوث شوند موحد و یکتاپرست بودند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشتند. پیامبر در طول ۱۳ سال دعوت مردم به دین اسلام در شرایط سختی مواجه بودند و پیوسته مشرکین برای رسول اکرم ایجاد آزار و اذیت می‌کردند سرانجام ایشان به همراه اصحاب و یاران خود به مدینه هجرت کردند.
وی با اشاره به بعثت پیامبر (ص) در ۴۰ سالگی و بیان اینکه پیامبر بعد از بعثت ۱۳ سال در مکه و ۱۰ سال در مدینه زندگی کردند، افزود: پیامبر (ص) پس از مدتی اقامت در مدینه حکومت اسلامی تشکیل دادند و کم‌کم با نامه نوشتن به سران قبایل دیگر آنها را به دین اسلام دعوت کردند و در سال هفتم هجرت کار به‌جایی رسید که سپاه اسلام بدون جنگ و خونریزی مکه را فتح کردند.
امام‌جمعه اهل سنت زبار با اشاره به سفر استانی رئیس‌جمهور در این هفته توصیه به استقبال از ایشان کرد و گفت: روز یکشنبه دکتر روحانی در شهرستان کنگان حضور پیدا می‌کنند انتظار می‌رود برای تقویت وحدت، برادری، همبستگی، حضور گسترده عموم مردم برای اثبات مهمان‌نوازی لازم و ضروری است.

بازدیدها: 38

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب