حل مشکلات جهان اسلام در سایه وحدت محقق می‌شود

حل مشکلات جهان اسلام در سایه وحدت محقق می‌شود

image_pdfimage_print

شیخ حمزه کردی: افراد افراطی و مزدور که به نام دفاع از قومیت‌ها و با ادعای دفاع از حقوق اقوام، عده‌ای بی‌گناه را به‌خاک‌و‌خون می‌کشند نمی‌توانند مدافع اقوام و مذاهب باشند.
شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دین اسلام را یکی از بهترین نعمت‌های خداوند متعال برشمرد و گفت: ما مسلمانان قدر دین و دین‌داری را نمی‌دانیم و نسبت به این نعمت و موهبت بی‌تفاوت هستیم.
وی افزود: عزت ما و سعادت ما در دنیا و آخرت در دین‌داری است. برای این دین چقدر از بزرگان ما جانشان را ازدست‌داده‌اند.
وی با تصریح بر اینکه ما در مقابل مجاهدت‌ها و رشادت‌های گذشتگانمان و بزرگان دین مسئولیم متذکر شد: اگر ما نسبت به احکام دین و دستورات پیامبر اسلام (ص) بی‌اعتنا و بی‌تفاوت باشیم در روز قیامت مورد حساب و مؤاخذه قرار گرفته و باید پاسخگوی این موهبت الهی باشیم.
شیخ کردی در ادامه سخنان حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد و گفت: حمله تروریستی در جریان رژه نیروهای مسلح اهواز قلب همه ما را به درد آورد. به شهادت رسیدن تعدادی از هم‌وطنان را محکوم و برای شهدا آرزوی علو درجات، برای زخمی شدگان شفای عاجل و برای بازماندگان این حادثه و ملت شریف ایران عرض تسلیت دارم.
وی اذعان کرد: افراد افراطی و مزدور که به نام دفاع از قومیت‌ها و با ادعای دفاع از حقوق اقوام، عده‌ای بی‌گناه را به‌خاک‌و‌خون می‌کشند نمی‌توانند مدافع اقوام و مذاهب باشند. بلکه این افراد مدافع استکبار جهانی و مزدور آن‌ها هستند.
خطیب جمعه در ادامه خطبه اهانت به مقدسات اهل سنت را محکوم کرد و گفت: توهین یک بازیکن فوتبال به حضرت عایشه امهات‌المؤمنین و خلفای راشدین و صحابه پیامبر قلوب ما را جریحه‌دار کرد. در شرایط حساس کنونی کشور بیش از هرزمانی می‌طلبد به دنبال وحدت و همدلی باشیم کوبیدن بر طبل تفرقه از سر جهالت، آب در آسیاب دشمن ریختن است.
وی تأکید کرد: از مسئولین کشور انتظار می‌رود با افراد هتاک برخورد کنند تا کسی به خود اجازه اهانت به نمادها و مقدسات اهل سنت را ندهد.
کردی در پایان تأکید کرد: ما به دنبال وحدت و همدلی هستیم و راه برون‌رفت از مشکلات جهان اسلام را وحدت و اتحاد می‌دانیم.

بازدیدها: 62

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
146822
بازدید امروز
137
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب