حج نمایش همبستگی مسلمین جهان است

حج نمایش همبستگی مسلمین جهان است

image_pdfimage_print

شیخ حسین افروز: بشر برای برقراری امنیت برای از بین بردن بغض و عناد و ایجاد محبت و دوستی، برابری و برادری نسخه‌ای بهتر از دین سراغ ندارد.

نماز عید قربان در شهر سیراف به امامت شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت، با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد.

شیخ حسین افروز در مطلع سخنان ضمن تبریک عید سعید قربان با اشاره به فلسفه قربانی کردن از دیدگاه قرآن، با طرح این پرسش که چرا خداوند از حضرت ابراهیم خواست تا فرزندش را قربانی کند، گفت: ارزشمندترین هستی و دارایی انسان در جهان که بیشترین وابستگی و دلبستگی را به آن دارد فرزند است.

وی افزود: حضرت ابراهیم علیه السلام در حقیقت نفس خودش را و بالاترین دلبستگی‌اش را که فرزندش بود سر برید و امر خدای متعال را اطاعت کرد.

خطیب جمعه باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری، حج را موجب بیداری جهان اسلام دانست و گفت: کنگره جهانی حج اجتماع عظیم ملت‌های مسلمان است و در یک‌زمان و در یک‌مکان گردهم جمع می‌شوند و اتحاد و اتفاق و همبستگی خود را در چشم جهانیان به نمایش می‌گذارند.

وی تصریح کرد: جمع شدن و گرد هم آمدن مردم از ملت‌های مسلمان سراسر جهان در یک مرکز با یک‌دلی و یک‌سویی، با اینچنین همفکری و هم‌آهنگی با مقاصد پاکیزه و احساسات پاکیزه و اعمال پاکیز در حقیقت نعمت بزرگی است.

شیخ افروز با بیان اینکه مسلمانان همه ساله در این مرکز گرد هم جمع می‌شوند، اضافه کرد: آیا نوع بشر می‌تواند چنین نعمتی را در دینی غیر از اسلام بیابد؟ بشر برای برقراری امنیت برای از بین بردن بغض و عناد و ایجاد محبت و دوستی و برابری و برادری نسخه‌ای بهتر از دین سراغ ندارد.

بازدیدها: 64

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
224545
بازدید امروز
44
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب