حب الحسین یجمعنا هر ساله در پیاده‌روی اربعین تحقق پیدا می‌کند

سید حسن حسینی: خیل دوستداران ذریه و فرزندان رسول‌الله در اجتماع با شکوه و عظیم اربعین به زیارت فرزند رسول‌الله با پای پیاده می‌‌شتابند.

سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پس از سفارش نمازگزاران به تقوای الهی، به تبیین جایگاه نماز و فضایل آن پرداخت.

وی گفت: نماز مایه آرامش و اطمینان خاطر است و خداوند متعال در قرآن پیامبران را در مورد نماز توصیه و سفارش نموده است.

خطیب جمعه با بیان آیاتی از قرآن عظیم‌الشان گفت: «وَجَعَلَنِي مُبَارَكًا أَيْنَ مَا كُنْتُ وَأَوْصَانِي بِالصَّلَاةِ وَالزَّكَاةِ مَا دُمْتُ حَيًّا». و هر جا كه باشم، خداوند مرا مايه‌ بركت قرار داده و تا زنده‌ام مرا به نماز و زكات سفارش كرده است.

وی افزود: انسان‌ها هر جا كه باشند مباركند. «جَعَلَنِي مُبارَكاً أَيْنَ ما كُنْتُ» و بعضى به خاطر مشكلات روحى و دورى از معنويّت، در هر جا كه باشند گرفتار خصلت‌هاى نارواى خويش‌اند و خيرشان به ديگران نمى‌رسد.

امام جمعه اهل سنت شیف نماز را رفع کننده بسیاری از مشکلات و سختی‌ها عنوان کرد و گفت: پیامبر گرامی اسلام با هر مشکلی و مسئله‌ای مواجه می‌شد به نماز روی می‌آورد؛ در زمان قحطی و خشک‌سالی نماز طلب باران می‌خواند و زمان گرفتگی ماه و خورشید نماز خسوف و کسوف و زمانی که چیزی می‌خواهد انتخاب نماید نماز استخاره می‌خواند.

خطیب جمعه در ادامه سخنان با اشاره به اربعین شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام این روز را به رهبر فرزانه انقلاب و مردم ولایت‌مدار تسلیت گفت.

وی تصریح کرد: حب‌الحسین یجمعنا هر ساله در پیاده‌روی ایام اربعین تحقق پیدا می‌کند و خیل دوستداران ذرّیه و فرزندان رسول‌الله در اجتماع با شکوه و عظیم اربعین به زیارت فرزند رسول‌الله با پای پیاده می‌‌شتابند.

حسینی در پایان سخنان عزت اسلام و مسلمین و سلامتی رهبر معظم انقلاب، سربلندی ایران اسلامی، تمام کشورهای مسلمان و نجات آنها از ظلم ستمگران را از درگاه حق‌تعالی درخواست و دعا کرد.