جشن وحدت و محفل انس با قرآن در جزیره جنوبی

جشن وحدت و محفل انس با قرآن در جزیره جنوبی

image_pdfimage_print

جشن وحدت و محفل انس با قرآن با حضور قاریان ممتاز کشوری در جزیره جنوبی برگزار شد.
در شب خجسته میلاد پیامبر رحمت و مهربانی جشن وحدت و محفل انس با قرآن با حضور قاریان ممتاز کشوری، مردم و مسئولین، معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری، اعضای شورای اداری و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت و شیعه برگزار شد.
در آغاز این مراسم مهندس شیرافکن بخشدار بندر ریگ، مردم خونگرم جزیره جنوبی و جزیره شمالی را نمونه یکپارچگی، اتحاد و وحدت خواند و گفت: جزیره جنوبی و جزیره شمالی از مصادیق بارز وحدت به شمار می‌روند و در میان شیعیان و اهل سنت برادری و اخوت از گذشته و دیرزمان استوار و برقرار بوده و هست.
دکتر خورشیدی معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر دیگر سخنران مسجد مسجد‌النبی جزیره جنوبی ضمن تبریک ولادت باسعادت پیامبر اکرم و سلاله پاک آن حضرت، هفته وحدت و هفته بسیج و روز دریادلان را گرامی داشت و به عموم مردم و بسیجیان و دریادلان تبریک گفت.
وی در ادامه سخنان بیان داشت: قرآن می‌فرماید حضرت محمد (ص) و كسانی كه با او هستند، دارای دو خصوصيت هستند؛ یکی بر كفار شديد و سخت‌گیرند، دوم اینکه بين مؤمنین و جمع مؤمن خودشان با مهرباني، بارحمت و عطوفت رفتار می‌نمایند.
دکتر خورشیدی خاطرنشان کرد: بسیار مشعوف و خرسندم که امشب در نقطه‌ای از خطه وحدت خیز استان هستم که همگی تجلی‌گر حقیقی این پیام قرآن هستند. همه باهم مهربان‌اند و از هر نوع نزاع و کشمکش و اختلاف به دور هستند.
وی بابیان اینکه اختلاف در امت به رسول گرامی اسلام سخت و گران است افزود: چه سختی بالاتر از این‌که خدای‌ناکرده مسلمین در منازعه باشند و باعث آزردگی خاطر نبی مکرم اسلام (ص) باشند.
وی متذکر شد: متأسفانه در این سال‌های اخیر شاهد ظهور گروه‌های افراطی و تکفیری بودیم که به‌آسانی هرچه تمام دست خود را به خون برادران مسلمان خود آلوده کردند.
خورشیدی تصریح کرد: مسلمین اعم از شیعه و سنی هردو اعضای یک پیکر واحد هستند؛ دوگانگی و دودستگی به پیکر اسلام آسیب و ضرر رسانده و دشمنان را امیدوار می‌کند.
شیخ محمد فاروقی امام‌جمعه هل سنت گناوه قرآن را محور اصلی وحدت خواند و گفت: متأسفانه نگاه مسلمین به قرآن شایسته و قابل‌تحسین نیست. اهتمام و پرداختن به این کتاب آسمانی در ظاهر آن خلاصه شده و از تدبر و از تعمق در معانی ژرف و عمیق این کلام الهی و عمل به آن کوتاهی کرده ایم.
در پایان این جشن و محفل انس با قرآن، قرائت بسیار زیبای قاری ممتاز و بین‌المللی استاد سعید پرویزی تحسین و تمجید مستمعین و حضار را برانگیخت.
لازم به ذکر است در این مراسم از حاج شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی و حاج شیخ جابر ذعاب امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی به‌پاس سال‌ها تلاش در عرصه وحدت و اتحاد تقدیر و قدردانی شد.

بازدیدها: 150

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154709
بازدید امروز
163
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب