توهین به مقدسات زمینه‌ساز تنش و اختلاف است

توهین به مقدسات زمینه‌ساز تنش و اختلاف است

image_pdfimage_print

شیخ حسن بازدار گفت: سب و لعن و توهین به مقدسات از موضوعاتی است که مورد بهره‌برداری دشمنان اسلام قرارگرفته و زمینه‌ساز ایجاد تنش و اختلاف بین مسلمین شده است.
شیخ حسن بازدار امام‌جمعه اهل سنت گوده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: سب و لعن و توهین به مقدسات زمینه‌ساز نزاع و درگیری، قتل و غارت و کینه‌توزی بوده است و فرقه‌ها و گروه‌های اسلامی را به میدان اختلاف کشانده است.
وی افزود: این اختلافات تلاش‌هایی را که درراه وحدت مسلمین انجام‌گرفته را بی‌حاصل کرده و دشمنان و استعمارگران با دستاویز قرار دادن چنین فتنه‌هایی بین مسلمین نزاع و درگیری ایجاد کرده و به اهداف شوم خود دست یافته‌اند.
وی با اشاره به اینکه سب و لعن از موضوعاتی است که مورد بهره‌برداری دشمنان اسلام قرارگرفته و زمینه‌ساز تنش و اختلاف در جامعه مسلمین شده است، اضافه کرد: پیامبر علیه الصلاة و السلام می‌فرماید: «لا يكون اللعانون شفعاء ولا شهداء يوم القيامة» لعنت کنندگان نه شفیع و نه گواه دهنده روز قیامت هستند.
خطیب جمعه با اشاره به روایتی دیگر از پیامبر (ص) می‌فرماید: اگر بنده‌ای چیزی را لعنت کند، لعنت به آسمان می‌رود پس درهای آسمان بسته‌شده و راه را می‌بندد، سپس به زمین می‌آید و درهای زمین نیز بر روی او بسته می‌شود. پس راست و چپ می‌رود اما راهی پیدا نمی‌کند. پس به‌سوی کسی می‌رود که لعنت شده است. اگر وی صلاحیت لعن را داشت به او می‌خورد و اگر نداشت به که کسی که لعنت کرده است بازمی‌گردد.
وی اضافه کرد: لعن و نفرین امری کاملاً پسندیده نیست، مگر در مواردی خاص که خداوند آن‌ها را در قرآن لعن کرده یا اینکه مورد لعنت اولیای الهی ازجمله پیامبر اسلام (ص) قرار گرفته‌اند.
خطیب جمعه در ادامه سخنان حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد و گفت: در اولین روز از هفته دفاع مقدس شاهد حرکت احمقانه و رذیلانه عملیات تروریستی در اهواز بودیم که منجر به شهادت تعدادی از هم‌میهنان و جوانان حماسه‌آفرین، زنان و کودکان بی‌گناه شد.
وی خاطرنشان کرد: این افراد گمان می‌کنند که اتحاد و همبستگی و انسجام جمهوری اسلامی ایران با این حرکات خدشه‌دار می‌شود درحالی‌که مردم ما آگاه‌تر و هوشیارتر از قبل شده و این‌گونه حملات و وحشی‌گری باعث همدلی و وحدت و اتحاد بیشتر مردم می‌شود.
وی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین واجبات و فرائض که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است فراگیری احکام فقهی و شرعی است که درک و فهم درست  و عمل به آن تضمین‌کننده سعادت حقیقی انسان است.
شیخ حسن بازدار ضمن توصیه به فراگیری علوم دینی خطاب به نمازگزاران گفت: فرزندان خود را برای تحصیل علوم دینی در مدارس دینی تشویق و ترغیب کنید تا با یادگیری علوم دینی و فقهی و شرعی موجب انتشار مفاهیم اسلام و قرآن در جامعه باشند.

بازدیدها: 109

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
146169
بازدید امروز
3119
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب