توفیق طاعت نشانه رضایت حق تعالی است

توفیق طاعت نشانه رضایت حق تعالی است

image_pdfimage_print

شیخ احمدرضا کنعانی: توفیق طاعت را نشانه رضایت خداوند از بنده‌اش اظهار کرد و تصریح کرد: اگر دیدی که خداوند عبادت را و ترک محرمات را برایت تسهیل بخشیده است بدانکه خداوند از تو راضی است.
شیخ احمدرضا کنعانی امام‌جمعه اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نمازجمعه این هفته منافقان را در زمان حیات پیامبر از دیدگاه قرآن و روایات مورد بررسی قرار داد و با توجه به آیاتی از قرآن گفت: منافقان می‌گفتند خداوند به مال این‌ها نیازی ندارد و می‌گفتند اینان که اموالشان را می‌دهند برای تظاهر است.
وی با اشاره به موضع منافقان و دسیسه‌های آنان اظهار کرد: منافقین در دل اصحاب شک و تردید ایجاد و روحیه آنها را تضعیف می‌کردند، گرما را برای شرکت در جنگ‌ها بهانه می‌کردند و حتی در منزل سویلم یهودی گرد آمده بودند و مردم را از شرکت در جنگ بازمی‌داشتند.
خطیب جمعه نفاق و بی‌ایمانی آنها را به‌اندازه‌ای دانست که مشاهده معجزات پیامبر نیز ذره‌ای در ایمانشان تأثیر نداشت، افزود: منافقان به حدی نفاق داشتند که بر اثر دعای پیامبر باران بارید یکی از مؤمنین گفت آیا ایمان به رسالت و نبوت پیامبر نیاوردید؟ شخصی منافق گفت: خیر ابری از اینجا می‌گذشت و شروع به باریدن کرد و این معجزه پیامبر نبود.
امام‌جمعه اهل سنت خارگ توفیق طاعت را علامت رضایت خداوند از بنده‌اش اظهار کرد و تصریح کرد: اگر دیدی که خداوند عبادت را و ترک محرمات را برایت تسهیل بخشیده است بدانکه خداوند از تو راضی است.
کنعانی در ادامه سخنان تفاوت بین ریا و نفاق را بیان کرد و نفاق را بدتر از ریا دانست و اظهار کرد: ریا به عمل صالحی گفته می‌شود که شخص برای خدا انجام می‌دهد اما دوست دارد مردم عمل او را ببینند؛ اما نفاق این است که انسان خود را خیرخواه و خوب جلوه دهد درحالی‌که در باطن خود و نیتش شر و بدی است.
وی ماه رجب را از ماه‌های پر خیروبرکت برشمرد و گفت: ماه رجب یکی از ماه‌های حرام و ماهی است بزرگ که جزا و پاداش اعمال صالح و اعمال زشت و بد در این ماه مضاعف است.

بازدیدها: 46

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب