تنها نسخه ای که می تواند جامعه را از افسردگی نجات دهد، نسخه اسلام است

تنها نسخه ای که می تواند جامعه را از افسردگی نجات دهد، نسخه اسلام است

image_pdfimage_print

حجت الاسلام لطفیان: تنها نسخه ای که می تواند جامعه را از افسردگی نجات دهد، نسخه اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در اولین گردهمایی شوراهای روحانیت و افتاء اهل سنت استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت شوراهای روحانیت و افتاء گفت: آیات و روایات متعددی از معصومین پیرامون اهمیت هستی شناسی اجتماعات وجود دارد، که اهمیت شور و مشورت در موضوع دین را برای همه ما مشخص می کند.

وی با اشاره به فرمایش حضرت علی (ع) افزود: امام علی علیه السلام می فرمایند: کسی که می خواهد پیشوای مردم باشد، اول باید از نفس خود شروع کند و نفس خویش را در مسیرکمال سوق هد.

حجت الاسلام لطفیان با اشاره به اهمیت ماموریت روحانیون افزود: ماموریت بسیار مهم و سنگینی داریم زیرا این حجم از دین گریزی که توسط دشمنان به ساحت جامعه القاء می شود، در طول تاریخ بی نظیر بوده است، زیرا استکبار جهانی عقیده دارد، فقط جنگ مذهبی می تواند بنیاد جامعه را دچار تزلزل کند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان خاطر نشان ساخت: بحمدلله امروز در جهان به اقتدار کامل رسیده ایم، دشمن به بیچارگی افتاده، آنها طی توطئه های شوم خود می گویند برای نفوذ بر مسلمانان باید آیات مربوط به جهاد را از قرآن نهی کنیم تا دیگر کارایی نداشته باشند.

وی گفت: تنها نسخه ای که می تواند جامعه را از افسردگی نجات دهد، نسخه اسلام است.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور تبین بیانیه گام دوم رهبری را از وظایف مهم روحانیون در جامعه دانست و در ادامه تاکید کرد: بیانیه گام دوم مقام معظم رهیری خواندنی نیست بلکه باید درک شود و در تمام سطوح جامعه و ارکان زندگی به کار گرفته شود.

حجت الاسلام لطفیان در پایان افزود: چنانچه گروه و یا اشخاصی خارج از حوزه قانونی شوراهای روحانیت اقدام به صدور فتوا و دستورات دینی مذهبی کنند قطعا چنین مورادی قابل قبول نخواهد بود.

بازدیدها: 148

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
241146
بازدید امروز
158
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب