تلألو انوار کتاب الهی در نگین قرآنی بوشهر

تلألو انوار کتاب الهی در نگین قرآنی بوشهر

image_pdfimage_print

گل سرسبد محافل قرآنی در استان بوشهر را می‌توان حسینیه عاشقان ثارالله در مرکز استان دانست، جاییکه امسال برای هشتمین سال پیاپی میزبان کلام وحی الهی است.
تلألو انوار کتاب الهی در نگین قرآنی بوشهر
چند روز از ماه مبارک رمضان می‌گذرد ماهی که به بهار قرآن معروف است و مسلمانان در این ماه توجه خاصی به تلاوت قرآن و شرکت در مساجد و مقابله‌های قرآنی و مراسمات ترتیل خوانی کلام وحی می‌پردازند.
استان بوشهر را می‌توان یکی از پیشتازان در عرصه قرآنی کشور و شاید به جرأت بتوان آن را مهد قران کشور نامید جایی که با داشتن قاریان ممتاز بین المللی و ملی توانسته است نام ایران را در بین کشورهای اسلامی سربلند سازد.
روستای «چارک» دهکده قرآنی کشور
در این استان روستایی کوچک با مردمانی بزرگ زندگی می‌کنند، روستایی که از آن با عنوان «دهکده قرآنی» نام برده می‌شود. فعالیت‌های قرآنی در روستای چارک قدمتی دیرینه دارد که از بدو تولد این روستا در قالب مکتب‌خانه‌های آموزش قرآن آغاز شده است، به طوری که سواد قرآنی ملاک بسیار مهمی در بین افراد روستا بوده است. در مکتب‌خانه‌های قدیم روستا علاوه بر آموزش قرآن، که خود شیوه‌ای خاص و سنتی داشته است، آموزش حافظ خوانی نیز یکی از مهم‌ترین آموزش‌های مکتب‌خانه‌ها محسوب می‌شد.
این روستا قاریان و اساتید قرآنی زیادی به استان  بوشهر و کشور معرفی کرده است که هر کدام صاحب عناوین زیادی در سطح ملی و استانی هستند.
حسینیه ثارالله بوشهر نگین قرآنی استان
اما گل سرسبد محافل قرآنی در استان بوشهر را می‌توان حسینیه عاشقان ثارالله در مرکز استان دانست، جاییکه امسال برای هشتمین سال پیاپی میزبان کلام وحی الهی است و روزانه بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از عاشقان کلام الهی برای ترتیل خوانی در این محفل بزرگ گرد هم جمع می‌شوند.
نگین قرآنی این روزهای استان در این هشت سال اخیر محل بزرگی برای ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی و یکی از بزرگترین محافل فرهنگی دینی و نمادی بزرگ برای اتحاد و وحدت مسلمانان و تبلیغ دین مبین اسلام تبدیل شده و علاوه بر جمعیت عظیمی که روزانه در این مکان مقدس حضور به هم می‌رسانند هزاران نفر از مردم استان و دیگر نقاط کشور را پای گیرنده تلویزیون همراه خود می‌کند.
این مراسم که به صورت زنده از صدا و سیمای مرکز بوشهر پخش می‌شود توانسته است بسیاری از نوجوانان و جوانان را مشتاق به شنیدن و تلاوت قرآن کریم کرده و تلألو انوار این کتاب الهی را با گوشت و خون آن‌ها عجین کند. جاذبه قرآن کریم به حدی است که زن و مرد و پیر و جوان روزه‌دار را در گرمای بعد از ظهر و طاقت فرسای بوشهر در ماه مبارک رمضان به سمت خود هدایت می‌کند.
سردار علی رزمجو ظهر ماه مبارک رمضان را ماه خودسازی و ماه بهار قرآن عنوان کرد و اظهار داشت: خداوند در ایام سال فرصت‌هایی را برای بندگان خود قرار می‌دهد که از نعمات آن استفاده کند و یکی از این فرصت‌ها ماه مبارک رمضان است.
ماه مبارک رمضان یکی از نعمات الهی است
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: خوشحال هستیم که شروع دهه پنجم انقلاب اسلامی و علی رغم توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن ندای ملکوتی قرآن کریم را مساجد و حسینیه‌ها طنین افکن است و این برای دوستداران انقلاب اسلامی بسیار گرانبها و ارزشمند است.
برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآنی کریم برای هشتمین سال پیاپی
وی از برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآنی کریم برای هشتمین سال پیاپی تحت عنوان نوای ملکوت در حسینیه عاشقان ثارالله خبر داد و اظهار داشت: برای هشتمین سال این برنامه برگزار می‌شود و در آن هر روز یک جزء قرآن توسط قاریان برجسته استان تلاوت خواهد شد.
رزمجو در تشریح برنامه‌های این مراسم اظهار داشت: درب‌های حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر روزانه ساعت ۱۶ برای حضور مردم در برنامه ترتیل خوانی نوای ملکوت باز است و از ساعت ۱۶:۳۰ این برنامه با تلاوت مجلسی آغاز و در ساعت ۱۷ نیز با تفسیر قرآن ادامه پیدا می‌کند.
شروع ترتیل خوانی ساعت ۱۷:۳۰
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰۰ نفر در برگزاری این برنامه به عنوان خادم تلاش می‌کنند افزود: ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه برنامه ترتیل خوانی توسط قاریان آغاز می‌شود که به صورت زنده از شبکه صدا و سیمای مرکز بوشهر پخش خواهد شد؛ همچنین سوالاتی هم به صورت روزانه توسط دستاندرکاران طراحی می‌شود و به قید قرعه به افرادی جوایزی اهدا خواهد شد.
سردار رزمجو همچنین از برگزاری مراسم ترتیل خوانی ویژه جوانان و نوجوانان خبر داد و گفت: امروز دشمن جوانان و نوجوانان ما را مورد هدف قرار داده است و یکی از رسالت ما این است که جوان را با تلاوت و قرآن آشنا کنیم و به همین جهت برنامه ترتیل خوانی نیز برای این قشر در حسینه عاشقان ثارالله برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت در شهرستان‌های استان نیز فعال است گفت: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این برنامه صورت گرفته است.
پخش زنده برنامه ترتیل خوانی «نوای ملکوت» بوشهر در فضای مجازی
سید حسین موسوی نیز در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی کانال‌های اطلاع رسانی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خبر داد و اظهار داشت: مردم می‌توانند آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها و نیز تصاویر مربوط برگزاری برنامه نوای ملکوت در شهرستان‌های استان را با عضویت در کانال‌های اطلاع رسانی این ستاد در پیام رسان‌های داخلی به آدرس واحد @
navaye_malekoot مشاهده نمایند.
سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت استان بوشهر افزود: برنامه ترتیل خوانی در بوشهر از ساعت ۱۷:۳۰ به صورت زنده از صدا و سیمای مرکز بوشهر روی آنتن می‌رود، همچنین این برنامه به صورت زنده از صفحه نوای ملکوت در پیام رسان اینستاگرام به آدرس @
navaye.malekoot پخش می‌شود.
مردمان خون گرم استان بوشهر الفتی دیرین با این کتاب آسمانی داشته و شاهد این موضوع نخبه‌های قرآنی استانی و واقع  شدن روستای که به دهکده قرآنی کشور مشهور است می‌باشد که این خود نمودی از شور و اشتیاق مردم استان را به این کتاب آسمانی و حضور و برپایی محافل قرآنی می‌باشد.

بازدیدها: 54

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180904
بازدید امروز
11
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب