تقلید و پیروی از غرب و دشمنان دین جاهلیت مدرن و امروزی است

تقلید و پیروی از غرب و دشمنان دین جاهلیت مدرن و امروزی است

image_pdfimage_print

شیخ حسن احمدزاده: تفاوت جاهلیت سنتی با جاهلیت مدرن در این است که جاهلیت سنتی و قبل از بعثت نبی مکرم اسلام (ص) تقلید کورکورانه از پدرانشان بود؛ اما در جاهلیت مدرن متأسفانه مسلمانان از دشمنان دین تقلید می‌کنند.
شیخ حسن احمدزاده امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: ایمان به خدا ارزشمندترین رابطه بین انسان و پروردگارش را نمایش می‌دهد؛ هنگامی که در آیات قرآن و احادیث رسول‌الله (ص) تدبر و تعمیق می‌کنیم به آیات و احادیثی برمی‌خوریم که اگر در پی ایمان کامل هستیم باید به شرایط و ملزومات ایمان معتقد و متعهد باشیم.
وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) گفت: «لا یؤمن احدکم حتی یکون هواه تبعا لما جئت به» ایمان هیچ‌یک از شما کامل نمی‌شود تا این‌که هوای او تابع آنچه من آورده‌ام باشد؛ بدون ترجیح فرامین رسول‌الله بر سلیقه‌های شخصی ایمان انسان کامل نمی‌شود؛ شخص باایمان نمی‌تواند خواسته‌های خود و سلیقه و غرایز خود را بر اوامر و فرامین پیامبر مقدم بشمارد.
وی تأکید کرد: اولویت برای انسان دین‌دار و مؤمن اطاعت و پیروی از احکام دین و دستورات پیامبر است.
خطیب جمعه افزود: از خلقت حضرت آدم تا قبل از نبوت حضرت نوح خداوند به یگانگی پرستش می‌شد؛ در زمان حضرت نوح افکار و اندیشه‌های جاهلانه‌ای به وجود آمد که شرک و بت‌پرستی را بر رسالت حضرت نوح ترجیح دادند و اولین بنای جاهلیت از آن‌زمان بنانهاده شد و تا بعثت حضرت محمد ادامه داشت و هنوز هم ادامه دارد.
وی تصریح کرد: تفاوت جاهلیت سنتی با جاهلیت مدرن در این است که جاهلیت سنتی و قبل از بعثت نبی مکرم اسلام (ص) تقلید کورکورانه از پدرانشان بود؛ اما در جاهلیت مدرن متأسفانه مسلمانان از دشمنان دین تقلید می‌کنند و هیچ دلیل منطقی و عقلی بر این تقلید وجود ندارد.
وی در پایان با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) گفت: «لا یؤمن احدکم حتی اکون احب الیه من ماله و اهله» هیچ‌یک از شما ايمان ندارد، مگر آنگاه‌که مرا از فرزند و پدر خود و از همه مردمان ديگر بيشتر دوست داشته باشد. اگر بخواهیم مؤمن حقیقی باشیم باید خدا و رسول خدا را از اهل و خانواده و همه مردم روی زمین بیشتر دوست داشته باشیم.‌

بازدیدها: 65

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب