تعلیم و تربیت اسلامی تکلیف پدر ومادر نسبت به فرزندان است

تعلیم و تربیت اسلامی تکلیف پدر ومادر نسبت به فرزندان است

image_pdfimage_print

شیخ ابراهیم معرفت عظیمی: استفاده از فضای مجازی می‌تواند تهدید جدی باشد. والدین باید همراه فرزندان خود باشند و آنها را به حال خود رها نکنند.

شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه اهل سنت زبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با طرح موضوع تربیت فرزندان، باتوجه به فرمایش نبی مکرم اسلام (ص) گفت: یکی از حقوق اولاد و از وظایف پدر و مادر تربیت است و بر پدر و مادر تکلیـف است آداب و اخلاق اسلامی را به فرزنــدان خود تعلیم دهند.

وی افزود: اولین وظیفه والدین امر به اقامه نماز است. پیامبر اسلام (ص) می‌فرماید: «مُرُوا أَوْلاَدَكُمْ بِالصَّلاَةِ وَهُمْ أَبْنَاءُ سَبْعِ سِنِينَ، وَاضْرِبُوهُمْ عَلَیْهَا، وَهُمْ أَبْنَاءُ عَشْرٍ ﻭَﻓﺮﱢﻗﻮﺍ بَینَهُم فی المَضاجعِ.

خطیب جمعه با بیان اینکه امروزه كشورهای غربی تربيت فرزندانمان را با اينترنت تهديد می كنند، گفت: استفاده از فضای مجازی و اینترنت می تواند چالش و تهدید جدی باشد. والدین باید همراه فرزندان خود باشند و در زمانی که آنها قصد استفاده از این امکانات را دارند آنها را به حال خود رها نکنند.

شیخ عظیمی خطاب به اولیاء و پدران و مادران گفت: مدیریت کنید و مواظب باشید. فرزندانتان را به حال ‌خود رها نکنید. شما روز حساب مسؤليد و نسبت به حقی که در برابر آنها دارید باید در پیشگاه خداوند پاسخ بدهید.

بازدیدها: 65

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
202846
بازدید امروز
71
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب