ترک امر به معروف و نهی از منکر انسان را از برکت وحی محروم می‌کند

ترک امر به معروف و نهی از منکر انسان را از برکت وحی محروم می‌کند

image_pdfimage_print

شیخ احمد ابراهیمی با تأسی به کلام نورانی پیامبر اسلام (ص) گفت: هر زمان در جامعه امر به معروف و نهی از منکر ترک شود مردم از برکت وحی محروم می‌شوند.

شیخ احمد ابراهیمی امام جمعه موقت اهل سنت روستای زبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خطاب به نمازگزاران با تأکید بر تقوا گفت: تقوای الهی را در نظر بگیریم که همواره در محضر خدا هستیم و همه اعمال ریز و درشت ما را خدا می‌بیند و می‌شنود.

وی تأکید کرد: تقوا و پرهیزگاری و اطاعت پروردگار، در پرتو ایمان به خداوند و امید به پاداش الهی، پرهیز از گناه همراه با بیم از عذاب و عقاب الهی تحصیل می‌شود.

خطیب جمعه با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم انسان را به صلاح و اصلاح امر کرده است، اضافه کرد: رستگاری انسان در پیروی از دستورات حق‌تعالی و پیامبران بوده و فساد و گناه، گردنکشی است و موجب گمراهی و ضلالت و خسران ابدی است.

امام جمعه موقت زبار در ادامه سخنان سحر را از اقسام فساد برشمرد و آن را آفت عظیم و بلای پرخطر دانست و گفت: شیاطین همواره درکمین‌اند تا با حیله­‌های گوناگون انسان­ را از ایمان و مسیر حق و حقیقت منحرف کرده گناه و در معصیت گرفتار سازند. یکی از ترفندهای شیطان در منحرف کردن انسان­ها از عقیده حق و ایمان، سحر و جادو است.

وی، قطع طریق و راه‌زنی و ارعاب مسافرین و در راه‌ماندگان را از دیگر عناوین فساد فی‌الارض عنوان کرد و افزود: گناهان کبیره اعم از تجاوز به حقوق دیگران، دزدی و ترویج فحشا و مسکرات، گناه و سرکشی در برابر امر پروردگار قادر لایزال است. بی‌گمان در جهان دیگر افراد خطاکار و گنه‌کار مورد خشم و عذاب قرار خواهند گرفت.

شیخ ابراهیمی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را متذکر شد و گفت: «إذا عَظَّمَت اُمَّتِیَ الدُّنیا نُزِعَت مِنها هَیبَهُ الإِسلامِ ، وإذا تَرَکَتِ الأَمرَ بِالمَعروفِ وَالنَّهیَ عَنِ المُنکَرِ حُرِمَت بَرَکَهَ الوَحیِ». هر وقت دنیا در چشم و نظر امت من بزرگ باشد شکوه و هیبت اسلام از آن ها گرفته می شود و هر زمان که امر به معروف و نهی از منکر ترک شود از برکت وحی محروم می‌شوند.

وی در شرح این سخنان گهربار اظهار کرد: این بیان نورانی پیامبر بزرگوار اسلام، بسیار عبرت انگیز و آموزنده است. این نگرانی پیامبر نگرانی برای همه اعصار مسلمانان است که نکند با اصل قرار دادن جلوه‌های دنیوی به امور فرعی دل مشغول کنند و هیبت اسلام خدشه بردارد.

بازدیدها: 86

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
241064
بازدید امروز
76
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب