تحمل حرارت روزه سپری در برابر حرارت دوزخ است

تحمل حرارت روزه سپری در برابر حرارت دوزخ است

image_pdfimage_print

سید حسن حسینی: در روایات اسلامی روزه سپری در برابر آتش دوزخ معرفی شده و فرشتگان برای روزه‌داران طلب بخشش و آمرزش و مغفرت می‌کنند.
سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان این‌که بهترین توشه برای سفر آخرت تقواست، ماه مبارک رمضان را ماه بهار قرآن و ماه بندگی و عبودیت خواند و گفت: روزه عبادتی است که به امت‌های پیشین هم واجب بوده است تا درد گرسنگی و تشنگی را بچشند و پی به بی زاد و توشه بودن در آخرت ببرند.
خطیب جمعه با بیان اینکه رمضان ماه نزول قرآن است گفت: ماه رمضان ماه نزول قرآن و ماه بخشش و نیکوکاری است ماه رحمت و ضیافت الله است؛ و در این ماه اعمال نیک چند برابر در نزد خداوند اجر و ثواب دارد.
حسینی متذکر شد: در روایات اسلامی روزه سپری در برابر آتش دوزخ معرفی شده و فرشتگان برای روزه‌داران طلب بخشش و آمرزش و مغفرت می‌کنند.
امام‌جمعه اهل سنت شیف سنت حسنه افطاری دادن را مورد توصیه و سفارش قرار داد و یادآور شد: افطاری دادن به روزه‌داران موجب پیوند ارحام و تقویت دوستی‌ها و ترویج فرهنگ روزه‌داری است.
وی اغتنام این ایام زودگذر را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: رمضان ماه یاد خداوند استغفار و طلب بهشت و دوری از جهنم است از این ایام مبارک و پر برکت نهایت بهره و استفاده را ببریم که این عمرهای کوتاه به‌سرعت می‌گذرد و انسان در این جهان برای همیشه در قید حیات نیست.
وی اضافه کرد: بسیاری از پدران و مادران و اجداد و دوستان که در سال گذشته و سال‌های گذشته در کنار ما بودند و الان در جمع ما نیستند در صف‌های نماز شرکت می‌کردند اما اکنون در زیر خاک آرمیده‌اند همه ما رفتنی هستیم لذا این اوقات را قدر بدانیم و در راه طاعت و بندگی حق‌تعالی صرف کنیم.

بازدیدها: 62

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180946
بازدید امروز
53
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب