بیانیه شیخ خلیل افرا به مناسبت هفته دفاع مقدس

بیانیه شیخ خلیل افرا به مناسبت هفته دفاع مقدس

image_pdfimage_print

شیخ خلیل افرا ضمن گرامی‌داشت هفته‌ی دفاع مقدس طی بیانیه‌ای هشت سال دفاع از کیان ایران اسلامی  را در تاریخ کشور بی سابقه و جهاد و شهادت مردمان باایمان و مخلص این سرزمین را ستود.
متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم:

۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق، علیه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان آغاز هفته‌ی دفاع مقدس شناخته شده و از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.
رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و باهدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی در شرایطی نابرابر علیه ایران اسلامی آغاز کرد.
ارتش عراق بر اساس محاسبات خود از وضعیت داخلی و خارجی ایران گمان می‌کرد در مدت یک هفته ایران را فتح می‌کند. ولی بحمدالله نیروهای جوان و شهادت‌طلب به جبهه‌ها شتافتند و پس از شکل‌گیری اتحاد و انسجام در میان نیروهای انقلابی و طرد نیروهای وابسته حماسه‌ای مقدس شکل گرفت که در تاریخ ایران اسلامی بی‌سابقه بود.
جهاد و شهادت مردمان باایمان و مخلص این سرزمین در دفاع مقدس، ستون‌های نظام اسلامی را مستحکم نمود و بی‌تردید در طول تاریخ می‌توان از آن به‌عنوان مقدس‌ترین دفاع و جهاد یاد کرد.
جلوه‌های آن در تضرع و استغاثه و راز و نیاز عارفانه‌ی رزمندگان اسلام نمایان بود و در کنار این تضرع و استغاثه و دفاع از وطن خود، استقامت و پایداری و مجاهدت را مدنظر قرار دادند.
فرماندهان جنگ خودشان در دفاع مقدس حضور داشتند و رزمندگان را به استقامت و پایداری و مقاومت در عملیات‌های مختلف توصیه می‌کردند.
شجاعت فرماندهان و رزمندگان در دوران هشت‌ساله‌ی دفاع مقدس مثال‌زدنی است و همه‌ی آن‌ها در طول این مدت جهاد، طالب شهادت بودند و شهادت آن‌ها و شهادت‌طلبی آن‌ها عامل مؤثر معنوی در پیروزی آن‌ها در جبهه‌ی حق علیه باطل بود.
ما ایام هفته‌ی دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و به همه‌ی هم‌وطنان عزیز به‌ویژه مقام معظم رهبری حفظه الله عرض تبریک و تهنیت داریم.
والسلام علیکم و رحمه الله

خلیل افرا
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور
و رئیس هیئت افتا اهل سنت استان بوشهر و امام‌جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان

بازدیدها: 118

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154709
بازدید امروز
163
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب