بهترین مردم کسی است که نسبت به مردم سودمندتر باشد

بهترین مردم کسی است که نسبت به مردم سودمندتر باشد

image_pdfimage_print

شیخ جمعه عبداللهی:  مشكلات کشور زياد است و همه این مشکلات با تدبیر قابل رفع است. مسئولان باید بیش از این  بفكر چاره و رفع گرفتاری های مردم و جوانان، قشرهاي ضغيف و فقير باشند.

شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به امر به معروف و نهي از منكر گفت: ارشاد و سفارش دیگران به رفتار نیک و خير تأکید دین و پیامبر اسلام است. البته روش و سیره‌ پیامبر(ص) این‌گونه نبود که تنها دستورات و پیام‌های الهی را به مردم برسانند؛ بلکه نخست خود به آنها عمل می‌کردند و سپس به دیگران می‌گفتند.

وی گفت: راه ها و درهاي خير فراوان است. انسان باید منشأ خیر باشد و حتی الامکان شری از او به دیگران نرسد و همیشه از او خیر تراوش کند و دیگران از دست و زبان و مال و جانش بهره مند شوند.

وی پرهیز و دوری از بخل و شح را از نشانه های متقين و پرهیزگاران دانسته و اظهار کرد: از این صفات ذمیمه باید اجتناب و دوری جست و كارهاي خير و اقدام براي كمك به ديگران براي حل مشكلات و كمك به نيازهاي ديگران، دوري از تفرقه و تنازع، شبه ها و خبرها و شايعه ها از خصال مؤمنان است.

وی رستگاری را در همدردی و کمک به همنوعان عنوان کرد و گفت:  پيروزي و رستگاري و نجات انسان در انجام كارهاي خير و در كمك كردن به ديگران و حل مشكلات يكديگر است.

خطیب جمعه افزود: خداوند در قرآن كريم مي فرمايد: « ياايها الذين امنوا اركعوا و اسجدوا و اعبدوا ربكم و افعلوا الخير لعلكم تفلحون » ما باكارهاي خير به رحمت خدا نزديك تر مي شويم. هميشه صالح و مصلح باشیم و از شر و افكار پليد دوري بجوييم.

 شیخ جمعه عبداللهی كمك به ديگران را از سنت های پيامبران بیان کرده و یادآور شد: پيامبر اسلام حضرت محمد صلي الله عليه مى فرمايد: « خير الناس انفعهم للناس » هركس از برادر مسلمان خود حاجتي برآورده كند خداوند حاجتش را در دنيا و اخرت برآورده مي كند.

وی با ذکر روایتی از امام علي عليه السلام مولاي متقيان گفت: امام علی علیه السلام درسي به ما مي آموزد كه خشم خود را نگه داريم و لو آنكه حق با ماست.

وی با ذکر مشکلات  و بیکاری جوانان اظهار کرد:  مشكلات کشور زياد است و همه این مشکلات با تدبیر قابل رفع است. مسئولان باید بیش از این  بفكر چاره و رفع گرفتاری های مردم و جوانان باشند و بیشتر به فكر قشرهاي ضغيف و فقير باشند. جوانان ما از بيكاري مي نالند و چشمشان بدنبال راه چاره و حل این معضلات است

بازدیدها: 296

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
248712
بازدید امروز
223
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب