بندگان دنیا، عباد الدنیا و عباد الدرهم و الدینار هستند

بندگان دنیا، عباد الدنیا و عباد الدرهم و الدینار هستند

image_pdfimage_print

شیخ حسن احمدزاده گفت: بندگان خاص خداوند گناهان خود را همانند کوه می بینند که در حال سقوط کردن بر آن هاست و راه نجاتی برای بیرون رفتن از آن ندارند.

شیخ حسن احمدزاده امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: هدف خداوند از خلقت و آفرینش اعم از انس و جن عبودیت محض بوده و طبق نص صریح قرآن که می فرماید: « وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِيَعْبُدُونِ» و جنّ و انس را نيافريدم جز براى آنكه مرا بپرستند.

وی افزود: همه آنچه در زمین و آسمان ها خلقت گردیده از آن خداوند است: « لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْض». و آنچه در آسمان‌ها و آنچه در زمين است، از خداست.

خطیب جمعه با بیان اینکه در جهان هستی بندگی به دو شکل می باشد، بیان کرد:در دنیا دو نوع بندگی داریم، اول بندگی معنوی و دوم بندگی مادی.

وی با اشاره به اینکه بندگی معنوی خاص انسان های مؤمن و پرهیزگار است، عنوان کرد: انسان های مؤمن به آنچه آفریدگار و خالقشان امر فرموده عمل کرده و بی قید و شرط بنده خداوند هستند. « الَّذينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ يُنْفِقُونَ ».

وی تصریح کرد: بندگان خاص خداوند گناهان خود را همانند کوه می بینند که در حال سقوط کردن بر آن هاست و راه نجاتی برای بیرون رفتن از آن ندارند. لذا گناهان کوچک را بزرگ می پندارند و مرتکب گناه نمی شوند.

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در ادامه سخنان بیان کرد: اما کسانی که بندگان شیطانند گناهان را همچون پشه ای می بینند که بر بینی آن ها می نشیند که بوسیله انگشتان آن را می پرانند. گناهان بزرگ را کوچک می پندارند، شیاطین گناهان و بدی های آن ها را برایشان زیبا جلوه می دهد و لذا مرتکب گناهان بزرگ تر می شوند.

وی تأکید کرد: این ها همان بندگی مادی را انتخاب کرده اند که به عباد الدنیا و عباد الدرهم و الدینار هستند.

شیخ حسن احمد زاده در پایان سخنان گفت: خداوند برای بندگاه خاص امتیازات اخروی را در نظر گرفته است و در آیات پایانی سوره فرقان صفات عباد الرحمن بطور کلی بیان شده است

بازدیدها: 98

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154579
بازدید امروز
33
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب