با حرکات انتحاری نه معروفی اجرا می‌گردد و نه منکری متوقف

با حرکات انتحاری نه معروفی اجرا می‌گردد و نه منکری متوقف

image_pdfimage_print

شیخ محمد فاروقی: خشونت نتیجه معکوس داشته و اسلام‌ستیزی و اسلام گریزی به وجود می‌آورد. با حرکات انتحاری و آدم کشتن معروفی اجرا نمی‌گردد و منکری متوقف نمی‌شود.
شیخ محمد فاروقی امام‌جمعه اهل سنت گناوه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابیان نفی خشونت در اسلام گفت: قال الله تعالی: «و بنا لکم ناصح امین» من برای شما خیرخواهی شفیق و امینم. تمام مراحل دعوت پیامبران از آدم تا خاتم همراه با مهر و عطوفت بوده و دغدغه اصلی آن‌ها مداوا کردن امراض گوناگون و بی‌شمار عقیدتی و اجتماعی و اخلاقی در جامعه بوده است.
وی تصریح کرد: تمامی توان و نیروی مادی و معنوی پیامبر اسلام (ص) در راستای زدودن لکه‌های ننگینی بود که بر جامعه بشری سنگینی می‌کرد؛ تلاش می‌کرد تا مردمان گرفتار و محصور را برهاند و مسیر درست و پاک زندگی را به آن‌ها نشان دهد و به آن‌ها می‌گفتند که من خیرخواه امینی برای شما هستم.
وی یادآور شد: پیامبر اسلام (ص‌) علاوه بر اینکه ناصح و امین بودند برای هدایت مردم حریص هم بودند. تا آنجا که خداوند به ایشان می‌فرماید که آیا تو می‌خواهی برای ایمان نیاوردن بعضی از مردم آن‌چنان اندوهگین باشی که به شما آسیب وارد شود؟ «فلعلک باخع نفسک علی اثارهم ان لم یؤمنوا بهذا الحدیث اسفا» نزدیک است که اگر امت به این سخن قرآن ایمان نیاوردند جان عزیزت را از شدت حزن و اندوه و تأسف بر آن‌ها هلاک سازی.
وی در ادامه سخنان گفت: حضرت هود علیه‌السلام هم در راستای درمان بیماری‌های متعددی که مردم از آن رنج می‌بردند نصیحت می‌کردند و برای درمان بیماری‌های آن‌ها چنین می‌فرمودند: «یا قوم استغفروا ربکم ثم توبوا الیه یرسل السما ء علیکم مدارا ویزددکم قوة الی قوتکم و لا تتولوا مجرمین». ای قوم از خداوند خویش آمرزش بطلبید با توبه به سوی او برگردید. اگر چنین کنید خداوند بارانی فراوان و پیاپی را بر شما نارل می‌کند. بر قدرت مالی شما و جسمی شما می‌افزاید و روی‌گردان نشوید و بر کفر و گناه اصرار نورزید.
فاروقی عنوان کرد: حضرت ام‌المؤمنین عایشه الصدیقه رضی الله عنها روایت می‌کند که بعدازاینکه مردم طایف بعد از ۱۰ روز دعوت پیامبر را نپذیرفتند دیوانگان و فرزندان خود را تحریک کردند تا به پیامبر سنگ بزنند پیامبر زخمی شد و از پاشنه پای مبارک ایشان خون جاری شد. پیامبر می‌فرماید: از فرط حزن و اندوه سرم را پایین انداخته بودم به قرن الثعالب رسیدم ناگهان سرم را بلند کردم به ابری که بر سرم سایه انداخته بود نظاره‌گر بودم ناگاه جبرئیل را مشاهده کردم مرا خواند و گفت که خداوند حرف‌های مردم را نسبت به تو شنید و همین‌طور پاسخی که به شما دادند؛ حال ملائکه مأمور کوه‌ها را فرستاده تا شما هر دستوری که می‌دهید اجرا کند. آن ملائک هم بر من سلام کردند و سپس گفتند: ای محمد اگر بخواهی دو کوه ابوقبیس و کوه مقابل آن قیقعان را بر سرشان فرو بریزم. آن حضرت فرمود: خیر من امیدوارم که از میان آن‌ها انسان‌هایی را بیابم که به عبادت خداوند عزوجل بپردازند و برایش شریک قرار ندهند.
وی خاطرنشان کرد: پیامبر این‌گونه برای امت خود و درمان بیماری‌های عقیدتی آن‌ها دلسوز و مهربان بودند.
وی بابیان اینکه اسلام با خشونت قابل‌اجرا و توسعه نیست، متذکر شد: خشونت نتیجه معکوس داشته و اسلام‌ستیزی و اسلام گریزی به وجود می‌آورد. با حرکات انتحاری و آدم کشتن معروفی اجرا نمی‌گردد و منکری متوقف نمی‌شود.

بازدیدها: 108

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
173024
بازدید امروز
185
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب