تضعیف ایمان و اعتقاد جوانان هدف دشمنان اسلام است

تضعیف ایمان و اعتقاد جوانان هدف دشمنان اسلام است

image_pdfimage_print

شیخ حسن بازدار: از دسیسه‌های دشمنان اسلام این است که مشروبات الکلی و مخدرات را در میان جوامع مسلمان رواج و گسترش دهند تا جوانان را از قرآن و اسلام دور نموده و ایمان و اعتقادات آنان را تضعیف نمایند.
شیخ حسن بازدار امام‌جمعه اهل سنت گوده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه و سفارش نمازگزاران به تقوای الهی، پرهیز از محرمات را مورد تأکید قرارداد و در مطلع بیانات با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: «یا ایهاالذین امنو انما الخمر والمیسر والانصاب و الزلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون» ای کسانی که ایمان آورده‌اید شراب، قمار، بت‌ها و ازلام پلید و از عمل شیطان است از آن‌ها دوری ‌کنید تا رستگار شوید.
وی شراب و به‌طورکلی مسکرات را از بزرگ‌ترین بناهای خانمان‌برانداز جامعه بشری عنوان کرد و گفت: سعادت انسان در پرتو عقل و خرد تأمین می‌گردد، فرق انسان با سایر جانداران در همان قوای فکری اوست. خوردن شراب باعث زوال عقل و خرد انسان می‌شود، شراب سرچشمه بسیاری از گناهان و ام الخبائث یعنی مادر معاصی و پلیدی‌ها لقب گرفته است.
خطیب جمعه با تصریح به اینکه مسکرات موجب فساد می‌شوند و عقل را ضایع می‌کنند، اضافه کرد: انسان را به‌سوی انکار ذات احدیت و افتراء به او و رسولش می‌کشاند و مفاسد دیگری چون قتل، تهمت، زنا و بی‌حیایی نسبت به محارم سوق می‌دهد.
شیخ حسن بازدار با اظهار به اینکه در آیات قرآن قمار و شراب امری پلید بیان شده است، افزود: این دو از ابزار مهم شیطان هستند؛ شیطان می‌خواهد به‌وسیله این گناهان در انسان دشمنی و کینه ایجاد کند.
وی متذکر شد: در دین مبین اسلام استثنا ندارد و خوردن آن حتی برای مداوای مرض و بیماری و امثال آن نیز جایز نیست. رسول خدا (ص) می‌فرماید: خداوند در آنچه حرام نموده درمان و شفا قرار نداده است؛ در روایتی دیگر از رسول‌الله (ص)، خداوند شراب‌خوار را از رحمت خود دور نموده و لعن و نفرین کرده است. آبگیر، غرس کننده درخت، کسی که می‌خورد و ساقی و مشتری و حامل آن را و کسی که شراب را برای آن می‌برند همه جزء آن‌هایی هستند که الله تعالی آن‌ها را لعن و نفرین کرده است.
بازدار با تأکید به اینکه خوردن شراب در همه ادیان الهی حرام بوده است، گفت: اینکه امروزه برخی از ادیان  شراب را حلال می‌دانند این به خاطر تحریفی است در این ادیان صورت گرفته است. احکام الهی حلال آن به خاطر مصلحت و فایده و حرام آن به خاطر مفسده و ضرر آن برای انسان است.
وی خطاب به نمازگزاران گفت: متأسفانه امروز در بعضی محافل و مجالس عده‌ای از جوانان یا فریب شیطان خورده‌اند و یا به خاطر هم‌نشینی با افراد فاسد بهترین تفریح و خوش‌گذرانی خود را در شرب خمر و مشروبات الکلی می‌دانند، از دسیسه‌های دشمنان اسلام این است که مشروبات الکلی و مخدرات را در میان جوامع مسلمان رواج و گسترش دهند تا جوانان را از قرآن و اسلام دور نموده و ایمان و اعتقادات آنان را تضعیف نمایند.
وی در پایان یادآور شد: جوانان باید آگاه باشند و تسلیم دسیسه‌های دشمن نشوند و ایمان و تقوای خود را حفظ نمایند.

بازدیدها: 71

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
163856
بازدید امروز
1276
افراد آنلاین
1
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب