امنیت و آرامش بعد از اسلام برترین نعمت خداوند است

امنیت و آرامش بعد از اسلام برترین نعمت خداوند است

image_pdfimage_print

شیخ ابراهیم محمدی: امنیت و آرامش در خانواده و جامعه موهبت و نعمتی بزرگ است ‌و  نباید از شکرگزاری آن غافل باشیم.
شیخ ابراهیم محمدی امام‌جمعه اهل سنت عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: خداوند متعال نعمت‌های فراوانی به انسان‌ها داده و از آن‌ها خواسته است که این نعمت‌ها را یاد کنند و هرگز فراموش نکنند: «یاآیهاالذین آمنوا اذکروا نعمت الله علیکم»ای کسانی که ایمان آورده‌اید، نعمت خداوند را بر خودتان یاد کنید و همچنین فرمود: «یاآیهاالناس اذکروا نعمت‌الله علیکم» ای مردم نعمت‌هایی را که خداوند به شما عطا کرده یاد کنید.
وی یکی از نعمت‌های مهم و بزرگ خداوند بعد از نعمت اسلام را  امنیت دانست و گفت: امنیت از نعماتی است که بسیاری از ما قدر آن را نمی‌دانیم، امنیت و آرامش از نعمت رزق و روزی بزرگ‌تر و بااهمیت‌تر است و لذا خداوند عزوجل در سوره بقره آن را مقدم‌تر از رزق و روزی قرار داده است: «و اذقال ابراهیم رب اجعل هذا بلدا آمنا وارزق اهله من الثمرات». و به یادآور هنگامی‌که ابراهیم ‌گفت پروردگارا این سرزمین را شهری امن قرار ده و اهل آن را از ثمرات گوناگون روزی ده.
خطیب جمعه در ادامه سخنان سبب تقدم امنیت بر رزق و روزی در کلام خداوند را بیان کرد و گفت: هر وقت امنیت برقرار شد مردم به‌راحتی می‌توانند بدن دغدغه به دنبال رزق و روزی و امرارمعاش بروند، اما اگر ناامنی حاکم باشد کسی جرأت خارج شدن از منزل را هم نخواهد داشت.
امام‌جمعه اهل سنت عسلویه افزود: در نبود امنیت چگونه انسان از طعام و شراب لذت ببرد درصورتی‌که ناامنی و خوف و وحشت او را احاطه کرده است.
وی تصریح کرد: امنیت خواسته همه مردم و اولین خواسته حضرت ابراهیم علیه‌السلام بعد از ورود به مکه مکرمه است:«و اذقال ابراهیم رب اجعل هذا البلد آمنا واجنبنی و بنی‌‌ّ أن نعبدالاصنام». و به یادآور زمانی را که ابراهیم ‌گفت: پروردگارا این شهر مکه را امن قرار ده و من و فرزندانم را از اينكه بت بپرستیم دور بدار.
شیخ ابراهیم محمدی بابیان اینکه ابراهیم (ع) خواسته اولش امنیت شهر و سپس خواسته دومش توحید و یکتاپرستی و دوری از پرستش بت‌ها بود، افزود: در نبود امنیت هیچ‌کدام از عبادت‌ها را نمی‌توان انجام داد: ‌«حافظوا علی الصلوات والصلاة الوسطى و قوموا لله قانتين، فان خفتم فرجالا و ركبانا فاذاامنتم فأذكرواالله كما علمكم مالم تكونوا تعلمون» برای انجام‌ همه نمازها و خصوصاً نماز وسطی مواظبت کنید و برای خدا خاضعانه بپاخیزید. پس اگر از دشمن از خطری بیم داشتید، پیاده یا سواره به هر شکلی که می‌توانید نمازگزارید و آنگاه که ایمن شدید خدا را یاد کنید همان‌گونه که آنچه را نمی‌توانستید بدانید به شما آموخت.
وی در ادامه خطبه بابیان اینکه انجام حج و عمره یکی از شروط وجوب آن امنیت است، متذکر شد: امنیت و آرامش در خانواده و جامعه موهبت و نعمتی بزرگ است ‌و هر نعمتی نیاز به شکر و قدردانی دارد پس نباید از شکرگزاری آن غافل باشیم.
وی تحقق توحید و عبودیت خداوند، اقامه حدود الهی، امربه‌معروف و نهی از منکر را از برکات امنیت برشمرد و گفت: از خداوند متعال بخواهیم و همیشه دعا کنیم که این امنیت را از ما سلب نکند و به فرزندان خود بیاموزیم که دین اسلام دین امنیت و برادری و برابری است.
خطیب جمعه در پایان از حضور سرهنگ فتاحی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان عسلویه و کارکنان و همراهان ایشان در جمع نمازگزاران قدردانی و از زحمات نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت و آسایش تشکر کرد و همچنین از دستگاهای امنیتی و اعضای شورای تأمين و فرماندار شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

بازدیدها: 154

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
262427
بازدید امروز
75
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب