امام حسین (ع) متعلق به مکتب اسلام و تمام آزادی‌خواهان جهان است

امام حسین (ع) متعلق به مکتب اسلام و تمام آزادی‌خواهان جهان است

image_pdfimage_print

شیخ افروز، سیدالشهدا (ع) را متعلق به تمام آزادی‌خواهان و حق‌طلبان جهان خواند و گفت: امام حسین (ع) متعلق به مکتب اسلام و همه انسان‌های آزادی‌خواه می‌باشد.

شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن ابراز تسلیت به خیل سوگواران و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سراسر جهان در مطلع سخنان با اشاره به مختصری از فضیلت و سیره سیدالشهدا (ع) گفت: هر کجا سخن از علم و دانش باشد نام ایشان در میان اندیشمندان و دانشمندان بسان آفتاب تابان می‌درخشد و هرکجا سخن از ایمان و تقوا باشد از حسین‌ابن‌علی (ع) به عنوان نمونه اتم و اکمل ایمان و تقوا و پرهیزگاری یاد می‌شود و هرکجا از کرم و بخشندگی و آزادگی سخن به میان می‌آید از اباعبدالله (ع) به عنوان سرور و امام بخشندگان و آزادگان نام برده می‌شود.

وی نهضت عاشورا را جاویدان و فراموش‌نشدنی دانست و گفت: امام حسین و فرهنگ عاشورا  با گذر زمان و تاریخ از یادها فراموش نخواهد شد. هیچ محقق و مورخی بدون توجه به عاشورا از وقایع تاریخی اسلام سخن نخواهد گفت.

افروز، سیدالشهدا را متعلق به تمام آزادی‌خواهان و حق‌طلبان جهان خواند و گفت: امام حسین (ع) متعلق به مکتب اسلام و همه انسان‌های آزادی‌خواه است. آن‌حضرت در جهت احیای سنت رسول‌الله (ص) قدم برداشت و در این راه هرگز سرتسلیم در برابر زورگویان فرود نیاورد.

شیخ افروز حرکت و قیام سیدالشهدا را در راستای از بین بردن ظلم و ستم عنوان کرد و گفت: امروز همه ما مسلمانان باید متوجه این مسئله باشیم و از حق و حقیقت دفاع کنیم، پیرو و دنباله رو قیام امام حسین و رسول اکرم صلوات الله علیه باشیم تا ریشه و بساط ظلم برچیده شود.

خطیب جمعه با اشاره به مودت و ارادت اهل سنت به اهل‌بیت و خاندان نبوت (ص) گفت: امام حسین (ع) نزد اهل سنت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و از نگاه اهل‌تسنن خاندان نبوت برتری و فضیلت و فضائلی دارند که اگر تمام عمر از بزرگی و عظمت این خاندان بنویسیم و سخن بگوییم باز هم حق‌مطلب را ادا نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: سلام و درود بر پیامبر و اهل بیت رسول‌الله (ص) در نمازهای پنجگانه و نمازهای واجب و سنت روزانه، فرض و واجب می‌باشد.

عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر محبت و دوستی اهل بیت را از نشانه های ایمان بیان کرد و گفت: محبت آل رسول‌الله (ص) از علائم و نشانه‌های ایمان است و کینه و بغض نسبت به این بزرگان نشانه نفاق است.

خطیب جمعه با اشاره به علاقه پیغمبر (ص) نسبت به امام حسین اظهار کرد: پیامبر رحمت از عشق و علاقه بسیار، امام حسن و امام حسین را در آغوش می‌گرفت و برای آنها در بارگاه احدیت دعا می‌کرد و می‌فرمود: پروردگارا من حسن و حسین را دوست دارم پس تو آن دو را دوست بدار و هرکس آنها را دوست بدارد تو نیز دوستش بدار.

وی در پایان سخنان فلسفه قیام امام حسین (ع) را رهایی مظلومان و ستمدیدگان جهان از بند ظلمت طاغوت عنوان کرد و گفت: اهل تسنن و شیعیان مراقب باشند و به اعتقادات همدیگر احترام بگذارند و اهانت نکنند. چرا که جبهه کفر و طاغوت زمان به دنبال فتنه و اختلاف، جدایی و شکاف بین صفوف به‌هم پیوسته امت اسلام است.

بازدیدها: 72

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
241064
بازدید امروز
76
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب