امام‌جمعه اهل سنت بندو توهین به مقدسات اهل سنت را محکوم کرد

امام‌جمعه اهل سنت بندو توهین به مقدسات اهل سنت را محکوم کرد

image_pdfimage_print

شیخ جمعه عبداللهی: رهبر انقلاب حضرت آيت‌الله خامنه‌ای “حفظه الله” در فتوای تاریخی و بياناتشان بارها توهين به مقدسات اهل سنت را حرام شرعی بیان کرده‌اند.
شیخ جمعه عبداللهی امام‌جمعه اهل سنت بندو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تقوای الهی را بهترين راه نجات و رستگاری بیان کرد و گفت: سلاح ايمان انسان ضعيف و ناتوان را در برابر مشكلات زندگی صبور و توانمند می‌سازد.
وی بابیان اینکه امروز بيشتر مشكلاتی كه امت‌های اسلامی با آن مواجه هستند از سر جهل و نادانی است، افزود: اگر جهل در جامعه‌ای حاکم شود گرفتاری‌های بسیار و فراوانی دامن آن جامعه و افراد آن جامعه را فرا خواهد گرفت.
وی در ادامه خطبه اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص) از چهار چيز به خدای متعال پناه می‌برند، غم و غصه که بسیاری از این دل‌تنگی‌ها و هم‌وغم‌ها به سبب مشكلات و فقر و تنگدستی و گرانی به سراغ انسان می‌آیند و دوم از کسالت‌های روحی كه انسان و جامعه را به تباهی می‌کشاند و سوم جبن و بخل که يكی از آفت‌های بزرگ و نابودکننده جامعه است و چهارم بدهکاری و دين و قرض است.
امام‌جمعه اهل سنت بندو به خاک و خون کشیدن هم‌وطنانمان در حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد و گفت: حادثه ناگوار تروریستی در اهواز و به شهادت رسیدن تعدادی از مردم بی‌گناه در اولین روز از هفته دفاع مقدس مایه تأثر و اندوه ملت ما شد. این اعمال کورکورانه تروریستی و هدف قرار دادن مردم این را ثابت می‌کند که مزدوران معاند، نه‌تنها جاهل و نادان هستند بلکه با توحش و وحشی‌گری برای دستیابی به اهداف پلیدشان از هیچ جنایتی چشم‌پوشی نمی‌کنند.
عبداللهی در ادامه سخنان توهین به مقدسات اهل سنت را محکوم کرد و گفت: بعد از چهل سال عمر انقلاب و زندگی مسالمت‌آمیز همراه با همدلی و مهربانی تمام فرق و مذاهب در کنار همديگر، متأسفانه مشاهده می‌کنیم که يك بازيكن فوتبالیست از باشگاه پرسپولیس به مقدسات اهل سنت بی‌احترامی و توهین می‌کند و سب و دشنام به صحابه گرام صدر اسلام می‌دهد.
وی اضافه کرد: افراد جاهل متأسفانه باعث اختلاف و تفرقه می‌شوند. رهبر انقلاب حضرت آيت خامنه‌ای “حفظه الله” در فتوای تاریخی و بياناتشان بارها توهين به مقدسات اهل سنت را حرام شرعی بیان کرده‌اند. شایسته نیست پس از سخنان و فتوای رهبر كبير انقلاب اهانت‌های این‌چنینی شنیده شود. از مسئولين و دستگاه قضایی درخواست داريم در برابر حركات جاهلانه بایستند و با فرد خاطی برخورد جدی داشته باشند.

بازدیدها: 110

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
146822
بازدید امروز
137
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب