افتتاح سالن فرهنگی مسجد عثمان روستای پرک

افتتاح سالن فرهنگی مسجد عثمان روستای پرک

image_pdfimage_print

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، سالن فرهنگی ذی النورین، مسجد عثمان روستای پرک افتتاح شد.

این سالن با حضور شیخ محمد جمالی رئیس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت سیراف، حجت الاسلام بصیری مدیر هماهنگی نظارت و ارزیابی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ، شیخ محمود خوشبر مدیر مدرسه شیخ احمد سعادتی و  ائمه جمعه و اهالی روستای پرک حضور داشتند.

سالن فرهنگی ذی النورین پرک با گنحایش حدود ۲۰۰ نفر و اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان راه اندازی شده است. شایان ذکر است طبق گفته امام جمعه موقت روستای پرک تمامی این اعتبارات از سوی خیرین و اهالی روستای پرک تأمین شده است.

در این مراسم شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت روستای پرک گفت:  چند صباحی در این جهان زندگی می کنیم و آنچه از ما می ماند مال خوب و پاک است. پس از خدای عزوجل بخواهیم ما را از جمله انسان هایی قرار دهد که صدای نیک و بلندی در جهان داشته باشیم.
وی ادامه داد: مهمترین و اساسی ترین رکن اصلی تمدن ها، علم و اندیشه است. رکن و اساس هستی توسعه و تمدن این است که اهل دانش و معرفت باشیم. روز به روز به معرفت های خود بیافزاییم.
یاسین احمدی ضمن اشاره به موهبت های الهی بیان کرد: خدا همه امکانات و موهبت ها را به ما داده است تا پیشرفت کنیم. زندگی آرام و خوب و امنیت مرهون علم و دانش است.
امام جمعه اهل سنت روستای پرک در پایان از شورای روستا جهت راه اندازی کتابخانه عمومی یاری جست.

شیخ محمود خوشخبر مدیر مدرسه علوم دینی شیخ احمد سعادتی گفت: ماه رمضان، ماه قرآن و تقوا است. در ماه قرآن بودنش همین بس که خداوند می فرماید: شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی والفرقان. خداوند در این فرمایش خود می فرماید: رمضان ماه قرآن است؛ قرآنی که هدایتگر بشریت می باشد.

 مدیر مدرسه علوم دینی شیخ احمد سعادتی ادامه داد: در فلسفه وجودی روزه به مانند همه احکام و تکالیف خداوند یک نکته  وجود دارد و آن تقواست. تقوا یعنی امتثال امر خدای عزوجل و اجتناب از نهی خدا.

وی ادامه داد: تقوا یعنی مسئولیت شناسی و مسئولیت پذیری. کسی اهل تقواست که مسئولیت خود را به عنوان مسلمان شناخته و پذیرفته باشد و در انجام این مسئولیت اقدامات لازم را انجام داده باشد. چنین شخصی توانسته از  ظرف رمضان به عنوان یک تکلیف، مدرسه و کلاس درس و به عنوان یک مسیر انسان‌ساز استفاده نماید.

 شیخ محمود خوشخبر در ادامه به فضایل حضرت امیرالمؤمنین اشاره کرد و گفت: کسی که بنده خداست یعنی از همه قید ها و بندها آزاد است و فقط یک خدا و یک فرمانروای فریادرس دارد. حضرت علی کرم الله وجهه یکی از تربیت شده های این مکتب است. کسی که از کودکی در دامن وحی تربیت قرآنی شد؛ ایمان را از درون قرآن گرفت؛ خداشناسی را از زبان و لبان مبارک رسول الله و از کلمات مبارک وحی گرفت.  

وی بیان کرد: حضرت علی در خدمت اسلام و انسانیت بود. شعارش این بود: محبوب ترین مردم نزد خداوند آن است که برای مردم نافع تر باشد آن کس که بیشتر منفعت به جامعه برساند. پیامبر نفرمودند نماز، روزه، حج و دیگر تکالیف شرعی نزد خداوند محبوب تر است.

یاسین احمدی خدمت به جامعه را از ویژگی های امام علی دانست و گفت: اصل هدف، خدمت به جامعه است. هدف این است که انسان برای جامعه نافع باشد. حضرت امیر رضی الله عنه کارش این بود که شب با خدا راز و نیاز می کرد و روز به درد مردم و مشکلات جامعه می پرداخت. این یعنی یک رهبر واقعی که تاریخ تا به امروز سراغ ندارد.

وی در ادامه عدالت امیرالمؤمنین را بیان کرد و گفت: شخصی به نام عبدالرحمن در سحرگاه سال ۴۴ هجری ضربه ای به حضرت می زند. ایشان  در حال شهادت هستند و می گوید: اگر من از این دنیا رفتم او را بکشید همانطور که من را کشت. اما اگر ماندم رأی خود را در مورد او اعلام می‌کنند شاید او را بخشیدم. این یعنی عدالت، اسلام، عظمت، عزت، انسانیت، یعنی تربیت شدن در مکتب قرآن.

مدیر مدرسه شیخ احمد سعادتی ادامه داد: حضرت امیرالمؤمنین در حالتی که دارد از دنیا می‌رود غمش اسلام است دردش مردم است. می‌خواهد انسان بسازد. می‌خواهد بعد از خود جامعه انسانی، انسان بماند. به امام حسین و امام حسن آن دو گل خوش بوی بهشت خطاب می کند: شما را به تقوای الهی سفارش می کنم.  شما دنیا را نخواهید اگر چه دنیا شما را بخواهد. به ریسمان خداوند همگان چنگ بزنید و متفرق نشوید.

وی افزود: حضرت علی آن بزرگ مرد تاریخ، داماد رسول الله، زوج بتول، شیرمرد اسلام به یاد آن بود که مبادا سخنی نافع برای جامعه ناگفته بماند. در آن لحظه می گوید از رسول خدا شنیدم اصلاح ذات بین از نماز و روزه بهتر است. به یاد این باشید که قرآن را نگه دارید. مبادا کسی از شما در عمل به قرآن پیشی بگیرد. شما پیشی گیران به عمل در قرآن باشید. شما را به خدا می سپارم و مواظب حال فقیران و مستمندان باشید.

در پایان از خیرین و دست اندرکاران در ساخت و راه اندازی سالن فرهنگی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

بازدیدها: 127

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
187698
بازدید امروز
207
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب