اعراض و رویگردانی از یاد خداوند موجب تنگنایی در معیشت می‌شود

اعراض و رویگردانی از یاد خداوند موجب تنگنایی در معیشت می‌شود

image_pdfimage_print

شیخ خلیل افرا گفت: استکبار و ابرقدرت‌هایی مانند آمریکا با فشار اقتصادی می‌خواهند ما را تضعیف کنند؛ با اتکال و توکل بر خدا و یاد خداوند از شیطان بزرگ آمریکا نمی‌هراسیم.
شیخ خلیل افرا امام‌جمعه اهل سنت کنگان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: آیات متعددی در قرآن کریم و احادیث صحیحه بسیاری در سنت پیغمبر خدا ما را به یاد و ذکر خدا تشویق می‌کنند؛ خداوند می‌فرماید: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا » یا می‌فرماید: «وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ نَسُوا اللَّهَه» حتی در جنگ و مقابله با کفار باید مشغول ذکر خدا باشیم اگر نصرت و پیروزی می‌خواهیم: «یا ایها الذین امنوا اذا لقیتم فئة فاثبتوا و اذکروا الله کثیرا لعلکم تفلحون» اى کسانى که ايمان آورده‏ايد! هنگامی‌که در ميدان نبرد با گروهى روبه‌رو مى‏شويد، ثابت‌قدم باشيد! و خدا را فراوان ياد کنيد تا رستگار شويد.
خطیب جمعه بزرگ‌ترین ضرر و خسارت ضرر و خسارت آخرت دانست و با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تُلْهِكُمْ أَمْوَالُكُمْ وَلَا أَوْلَادُكُمْ عَنْ ذِكْرِ اللَّهِ ۚ وَمَنْ يَفْعَلْ ذَٰلِكَ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ» الا ای اهل ایمان، مبادا هرگز مال و فرزندانتان شمارا از یاد خدا غافل سازند و البته کسانی که به امور دنیا از یاد خدا غافل شوند آن‌ها به حقیقت زیانکاران عالم‌اند.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خاطرنشان کرد: هنگامی‌که حضرت علی و فاطمه رضی الله عنهما از پیامبر خدا درخواست خادم و خدمتگزار کردند پیامبر فرمود: آیا من شمارا راهنمایی نکنم به چیزی که از خادم و خدمتگزار برای شما بهتر است؛ فرمود: هرگاه به‌سوی رختخواب رفتید ۳۳ بار تکبیر ۳۳ تسبیح و ۳۳ حمد خدا بگوید.
وی تأکید کرد: کثرت ذکر خدا طبق فرمایش رسول خدا و سیدنا علی و حضرت فاطمه رضی الله عنها هم روح را و هم جسم را تقویت می‌کند.
رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر بابیان اینکه اگر کسی می‌خواهد از هم‌وغم و نگرانی و ناراحتی دنیا در امان باشد مشغول ذکر خدا باشد، افزود: پیامبر به یکی از اصحاب خود فرمود: همیشه باید زبانت به ذکر خدا مشغول گردد؛ ذکر خدا و یاد خدا باعث می‌شود که بسیاری از مشکلات از ما دور و رزق و روزی ما زیاد گردد.
وی گفت: امروز وسوسه شیطان و طمع دنیا سبب می‌شود که همواره دغدغه رزق و روزی داشته باشیم؛ مگر چنین نیست که روزی همه ما به دست خداست.
خطیب جمعه بابیان اینکه اگر ما بیشتر به ذکر و یاد خدا باشیم و استغفار کنیم بسیاری از مشکلات زندگی ما کم خواهد شد، یادآور شد: پیامبر می‌فرماید هر آن‌که همواره به استغفار مشغول باشد خداوند هم‌وغم او را از بین می‌برد و تنگناهای زندگی و فقر را از بین می‌برد.
وی تأکید کرد: پس ذکر خدا دوا و معالجه و درمان هر دردی است؛ شیطان و وسوسه‌های شیطانی مانع از آن است که انسان بر زبان شکر خدا و ذکر خدا را جاری کند.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بابیان اینکه اعراض و رویگردانی ما از خداوند و ذکر خدا باعث شده که زندگی ما در تنگنا باشد، افزود: استکبار و  ابرقدرت‌هایی مانند آمریکا با فشار اقتصادی می‌خواهند ما را تضعیف کنند؛ با اتکال و توکل بر خدا و یاد خداوند از شیطان بزرگ آمریکا نمی‌هراسیم. ذکر خدا اعتماد بر خدا و توکل بر خدا در جسم و روح ما قوت و قدرت ایجاد می‌کند.

بازدیدها: 128

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154709
بازدید امروز
163
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب