از نشانه‌های اهل ایمان تعظیم و گرامیداشت ماه‌های حرام است

از نشانه‌های اهل ایمان تعظیم و گرامیداشت ماه‌های حرام است

image_pdfimage_print

شیخ مقدسی: عقاب گناهان و معاصی در ماه‌های حرام چند برابر است و همچنین حسنات و کارهای خیر هم، در ماه‌های حرام اجر و ثواب آن چند برابر می‌شود.

شیخ ابراهیم مقدسی امام جمعه اهل سنت چاه مبارک در خطبه‌های نماز‌جمعه این هفته ماه‌های حرام را از منظر آیات و روایات مورد بررسی قرار داد و گفت: بعضی از زمان‌ها در نزد خداوند نسبت به دیگر زمان‌ها برتری دارد، همچنانکه برترین زمان از شب، وقت سحر و بهترین شب‌ها شب قدر است.

وی افزود: بهترین روزهای هفته روز جمعه و بهترین روزهای سال، ده روز اول ماه ذی‌حجه و بهترین روزهای اول ذی‌حجه روز عرفه و بهترین ماه‌های سال ماه‌های حرام می‌باشد.

خطیب جمعه با اشاره به اینکه چهار ماه از ماه‌های سال ماه‌های حرام شناخته شده است، اظهار کرد: این چهار ماه دارای حُرمت و قداست خاصی پیش خداوند هستند و خداوند متعال درباره این ماه‌ها چنین می‌فرمایند: «فلا تظلموا فیهن أنفسکم»پس در ماه‌های حرام به خودتان ظلم نکنید.

وی اظهار کرد: چنانکه همه می‌دانیم ظلم و گناه در همه ماه‌های سال حرام است، اما تصریح خداوند در این آیه دلیل بر جایگاه و منزلت این ماه‌ها نزد خداوند است.

شیخ مقدسی، عقاب گناهان و معاصی در ماه‌های حرام را چند برابر دانست و گفت: همچنین حسنات و کارهای خیر هم، در ماه‌های حرام اجر و ثواب آن چند برابر می‌شود.

وی تعظیم حُرمات خداوند را از علامت‌های ایمان و تقوا در دل انسان مسلمان دانست و بیان کرد: چنانکه خداوند متعال می‌فرمایند: «ومن یُعظِّم شعائرالله فإنها من تقوی القلوب». پس وظیفه ما به‌عنوان یک مسلمان، این است که حرمت ماههای حرام را پاس بداریم و همیشه پایبند به دستورات خداوند و رسولش باشیم.

بازدیدها: 60

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
202845
بازدید امروز
70
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب