ارتقای فعالیت‌های قرآنی اهل سنت مرهون وحدت مسلمین است

ارتقای فعالیت‌های قرآنی اهل سنت مرهون وحدت مسلمین است

image_pdfimage_print

یکی از داوران ششمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت با اشاره به بالا بودن سطح کیفی این مسابقات در تمامی رشته‌ها، گفت: ارتقای فعالیت‌های قرآنی اهل سنت را مرهون وحدت مسلمین می‌دانم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، حبیب مهکام، داور بخش وقف و ابتدای ششمین دوره مسابقات قرآن طلاب و روحانیون اهل سنت، در مورد این مسابقات، گفت: این دوره از مسابقات از سطح خوبی برخوردار است و این سطح خوب در تمامی رشته‌ها قابل مشاهده است.
وی افزود: نکته مهم‌تر این است که در این دوره از مسابقات، شاهد هستیم که شرکت‌کنندگان از صوت و لحن بالایی برخوردار هستند که این صوت و لحن بالا بر شنونده بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
مهکام در بخش دیگری از صحبت‌ها ارتقاء فعالیت‌های قرآنی اهل سنت را مرهون وحدت مسلمین دانست و با اشاره به آیه ۱۰۲ و بخشی از آیه ۱۰۳ سوره مبارکه آل عمران «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ؛ وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» اظهار کرد: از این دو آیه مشخص می‌شود که محور و اساس، ایجاد اتحاد مسلمین و رعایت تقوای الهی است؛ چراکه قرآن ابتدا به تقوای الهی و سپس به وحدت دعوت می‌کند.
این داور ششمین دوره مسابقات قرآن ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت، تصریح کرد: امیدوارم همه مسلمانان عالم با اتفاق و با توجه به آیات ۳۱ و ۳۲ سوره مبارکه روم «وَلَا تَكُونُوا مِنَ الْمُشْرِكِينَ؛ مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ»، تفرقه‌اندازی و گروه گروه شدن از مصادیق شرک است. باید توحیدی زندگی کنیم و از کفر و شرکت و نفاق دوری کنیم.
وی در ادامه، وحدت و همدلی و همبستگی را مایه رحمت و شفقت و محبت و قدرت بیان کرد و افزود: اقتدار مسلمین همیشه دشمن‌شکن بوده و خواهد بود، یکی از خروجی‌های این مسابقات می‌تواند ایجاد و تحکیم هرچه بیشتر وحدت بین مسلمین باشد. ما در سایه خاتم‌الانبیاء(ص) همبسته و متحد و همدل شده‌ایم، در سایه این صمیمیت به مقامی می‌رسیم که دشمنان از اختلاف اندازی بین مسلمین ناامید شوند.
مهکام در پایان با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا به آیه ۲۱ سوره مبارکه احزاب آنجا که می‌فرماید «لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ» عمل کنیم، گفت: امیدوارم در پیروی صادقانه و صمیمانه از خاتم الانبیاء(ص) توفیق روزافزون داشته باشیم و روزبه‌روز نیز شاهد ارتقاء این رقابت‌های قرآنی باشیم.

بازدیدها: 45

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب