ادامه هتک حرمت مسجدالاقصی/ درخواست برای مشارکت مردم غزه در «جمعه وحدت ملی و پایان دودستگی»

ادامه هتک حرمت مسجدالاقصی/ درخواست برای مشارکت مردم غزه در «جمعه وحدت ملی و پایان دودستگی»

image_pdfimage_print

درخواست هیئت عالی ملی برای جمعه وحدت ملی و پایان دودستگی، یورش گسترده شهرک‌نشینان صهیونیست و بازداشت شماری از شهروندان فلسطینی در حمله امروز نظامیان صهیونیست به مناطقی در کرانه باختری ازجمله خبرهای مربوط به فلسطین است.
روز گذشته بیش از ۴۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست در دو نوبت صبح و عصر از سمت باب المغاربه به مسجدالاقصی یورش بردند و به انجام حرکات مشکوک و تحریک‌آمیز در بخش‌های مختلف آن پرداختند و بار دیگر حرمت این مکان مقدس را شکستند.
منابع محلی گفتند ۲۶۶ شهرک‌نشین صهیونیست صبح دوشنبه به مسجدالاقصی یورش بردند و اوری ارئیل وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی سرکردگی یکی از گروه‌های نژادپرست صهیونیست را برعهده داشت، عصر روز گذشته هم ۱۴۴ شهرک‌نشین به مسجدالاقصی حمله‌ور شدند. بر اساس این گزارش، محافظان و کارمندان تولیت مسجدالاقصی با دستان خالی در برابر تلاش‌های مکرر باندهای شهرک‌نشین برای انجام مراسم تحریک آمیز خود در مسجد به‌ویژه در اطراف ساختمان باب الرحمه ایستادگی کردند.
یورش گسترده شهرک‌نشینان صهیونیست با فراخوان باندهای صهیونیست موسوم به سازمان‌های هیکل ادعایی برای یورش گسترده به مسجدالاقصی هم‌زمان شد.
این تجاوزات در سایه تشدید اقدامات صهیونیست‌ها در شهر قدس به‌ویژه در منطقه قدیمی آن و استقرار شمار زیادی نظامی صهیونیست در این شهر و به راه افتادن گشتی‌های پیاده و سواره و نصب ایست‌های بازرسی و موانع در خیابان‌ها و راه‌ها صورت گرفته است.
درخواست هیئت عالی ملی برای جمعه وحدت ملی و پایان دودستگی
خبر دیگر اینکه هیئت عالی ملی راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره روز دوشنبه خواستار مشارکت گسترده مردم فلسطین در راهپیمایی جمعه آینده در چارچوب راهپیمایی‌‌های بازگشت با عنوان جمعه وحدت ملی و پایان شکاف و دودستگی شد.
این هیئت تأکید کرد مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی جمعه وحدت ملی و پایان دودستگی در چادرهای بازگشت بیانگر چنگ زدن و پایبندی قشرهای مختلف مردم فلسطین به وحدت ملی به‌عنوان یک گزینه مهم و راهبردی برای مقابله با چالش‌های مرحله کنونی به شمار می‌رود.
بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، هیئت عالی ملی راهپیمایی‌های بازگشت در بیانیه خود تصریح کرد: بازگشت وحدت، مفیدترین و نتیجه‌بخش‌ترین گزینه در این لحظه سیاسی حساس برای مقابله با خطرات و توطئه‌هایی است که برای از بین بردن طرح ملی طراحی می‌شود و در رأس این توطئه‌ها، طرح معامله قرن قرار دارد.
این هیئت همچنین خواستار مشارکت گسترده در برنامه هیئت جنبش ملی شکستن محاصره و هیئت ملی درخواست برای پایان محاصره نوار غزه در مقابل مقر یونسکو در شهر غزه شد.
هیئت ملی همچنین از همه رسانه‌ها خواست در راستای تقویت گفتمان ملی وحدت‌آفرین برای تقویت فرهنگ اصیل ملت فلسطین و ارزش‌های والا و دوری از تفرقه و اختلاف گام بردارند.
خبر دیگر اینکه واحد بسیج جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه برنامه‌های همبستگی با اسیران دربند اشغالگران را برگزار کرد که با استقبال گسترده قشرهای مختلف مردم مناطق مختلف روبرو شده است، این فعالیت‌ها در چارچوب بزرگداشت روز اسیر فلسطینی برگزار شد.
برگزاری راهپیمایی نظامی یکپارچه و هم‌زمان از دیگر فعالیت‌های همبستگی با اسیران بود به‌طوری‌که شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، پلاکاردهایی در دست داشتند که عبارت‌هایی در حمایت از اسیران بر روی آن حک شده بود، شرکت‌کنندگان همچنین شعارهایی در حمایت از اسیران سر می‌دادند.
علاوه بر راهپیمایی نظامی در تمام استان‌های نوار غزه، بازدیدهایی از منازل خانواده‌های اسیران باهدف اعلام همبستگی با آنها و تأکید بر اینکه فرزندان دربند آنها در نبرد بر ضد اشغالگران تنها نیستند، صورت گرفت.
شامگاه دوشنبه ۱۹ فروردین، منابع فلسطینی از آغاز اعتصاب غذای ۱۵۰ اسیر پس از شکست گفت‌وگوها با اداره زندان‌ها و سرسختی و یک‌دندگی آنها در پاسخ دادن به خواسته‌های اسیران خبر دادند.
اسیران فلسطینی دربند اشغالگران خواستار برچیده شدن دستگاه‌های پارازیت بر تلفن‌های همراه شده بودند که اداره زندان‌های اشغالگران اخیراً نصب کرده اند، آنها تأکید کرده بودند درصورتی‌که به خواسته‌های آنها در مدت یک هفته پاسخ داده نشود، اعتصاب غذای خود را تشدید خواهند کرد و حتی از نوشیدن آب هم خودداری خواهند کرد.
بازداشت ۱۶ فلسطینی در یورش نظامیان صهیونیست
از سوی دیگر سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از بازداشت ۱۶ فلسطینی در یورش امروز نظامیان رژیم به مناطقی در کرانه باختری اشغالی خبر داد.

بازدیدها: 74

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180904
بازدید امروز
11
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب