اختلافات نباید مانع از اخوت و برادری اسلامی شود

اختلافات نباید مانع از اخوت و برادری اسلامی شود

image_pdfimage_print

شیخ خلیل افرا: وحدت و همبستگی اهل سنت و شیعه با تکیه بر مشترکات و بدور از اختلافات و پرهیز از تفرقه در مسائل کشورهای اسلامی نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد.

شیخ خلیل افرا محقق و پژوهشگر و عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ضمن تبریک میلاد فرخنده و خجسته نبی مکرم اسلام و هفته وحدت اظهار کرد: وحدت و همبستگی اهل سنت و شیعه با تکیه بر مشترکات و مبنا قرار دادن آن، بدور از اختلافات و پرهیز از تفرقه در مسائل کشورهای اسلامی نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد و به تعبیر دیگر اختلافات نباید مانع از اخوت و برادری اسلامی و وحدت مسلمین در برابر دشمنان باشد این وحدت در سطح جهان آثار و برکات بیشماری دارد.

وی با اشاره به فضائل و اوصاف اخلاقی پیامبر اسلام گفت: در خصوص فضائل و مکارم اخلاقی پیامبر عظیم‌الشأن می‌توان گفت یکی از علت‌های مهم پیشرفت و توسعه اسلام اخلاق نیک و مهربانی پیامبر اکرم (ص) در برخورد با دیگران بود.

امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان اظهار کرد: در قرآن مجید، به نقش اخلاق پیامبر (ص) در پیشرفت اسلام و جذب دل‌ها تصریح شده است: «فبما رحمة من الله لنت لهم و لو کنت فظا غلیظ القلب لانفضوا من حولک فاعف عنهم و استغفر لهم و شاورهم فی الامر». ای رسول ما به خاطر لطف و رحمتی که از جانب خدا، شامل حال تو شده، با مردم مهربان گشته‌ای، و اگر خشن و سنگ‌دل بودی، مردم از دور تو پراکنده می‌شدند.

وی به آثار و برکات و اهمیت هفته وحدت اشاره کرد و گفت: هفته وحدت مسلمانان با محوریت وجود پرمهر آخرین پیامبر خدا در جوامع و کشورهای اسلامی جشن گرفته می‌شود، با توجه به تفرقه‌افکنی‌های دشمنان این هفته از اهمیت خاصی برخوردار است و گرامیداشت باشکوه این مناسبت جهانی، دشمنان را در دستیابی به اهدافشان ناکام خواهد گذاشت.

محقق و پژوهشگر اهل سنت استان بوشهر به آثار مثبت و نقش تعیین کننده اتحاد و وحدت جهان اسلام در حمایت از مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: قطع و یقین اصلی‌ترین مساله امروز جهان اسلام موضوع فلسطین است و کشورهای اسلامی در قبال این موضوع مهم و حیاتی و ظلمی که به مردم فلسطین وارد می‌شود مسئولیت دارند. لذا یکی از برکات وحدت اسلامی، وفاق در خصوص موضوع قدس است و این خود می‌تواند نقش کلیدی در گفتمان‌سازی بین مسلمانان ایفا کند.

بازدیدها: 186

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
273125
بازدید امروز
40
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب