اجلاس وحدت در چند روز برنامه سالانه دشمن برای تفرقه مذهبی را بی‌اثر می‌کند

اجلاس وحدت در چند روز برنامه سالانه دشمن برای تفرقه مذهبی را بی‌اثر می‌کند

image_pdfimage_print

عضو شوراي برنامه‌ريزي مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: دشمنان اسلام در طول سال سعی می‌کنند که ما را از مشترکات خود غافل کنند تا اهمیتی به وحدت، اخوت و برادری ندهیم ولی تمام زحمات آنان در این چند روز برگزاری اجلاس وحدت بی‌اثر می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تقریب، کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ازجمله اقداماتی است که به‌صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود و طی آن میهمانان کنفرانس که غال باشخصیت‌های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور هستند به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این مهم می‌پردازند.
بررسی مهم‌ترین مسائل جهان اسلام با محور وحدت مسلمانان از دیگر موضوعات مهم این اجلاس سالانه است که بعضاً با انتقاداتی نظیر اختصاص هزینه سنگین برای برپایی این مراسم مواجه می‌شود؛ البته برخی از کارشناسان نیز بر این عقیده‌اند که در شرایط کنونی که عقاید دینی و اسلامی با هجمه‌های مختلفی مواجه است و رسانه‌های مختلف با تولید برنامه‌های متنوع سعی در ترویج اندیشه‌های تکفیری دارند و از هیچ کوششی برای القای تفکرات افراطی به نام دین اسلام فروگذار نیستند، ضرورت برگزاری این کنفرانس‌ها دوچندان می‌شود چراکه اجماع مسلمان با تفکرات مختلف در خصوص مبانی مشترک نمایش منسجمی از وحدت امت اسلام را به رخ معاندان می‌کشند و به همین ترتیب بخش اعظمی از این توطئه‌ها خنثی می‌شود.
در همین راستا کارشناسان مختلف به بررسی اهمیت و جایگاه برپایی کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که از سابقه زیادی نیز برخوردار است پرداخته‌اند که در ادامه می‌آید:
در همین زمینه شیخ خلیل افرا رئیس هیئت افتا اهل سنت بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب بابیان اینکه مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی در سال ۱۳۶۹ به ابتکار حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای به وجود آمد گفت: این مجمع عهده‌دار تلاش‌های تقریبی در جهان اسلام است که همه‌ساله با شرکت اندیشمندان اسلامی در ایران و دیگر کشورهای اسلامی همایش‌های وحدت‌آفرین برگزار می‌کند.
عضو شورای پاسخگویی اهل سنت استان بوشهر با تأکید بر اینکه کنفرانس وحدت تاکنون درراه نزدیک کردن مذاهب به یکدیگر موفق عمل کرده است، گفت: بیش از ۳۰ سال است که مسلمانان جهان در ایران اسلامی در این ایام دورهم جمع شده و درباره مسائل و مشکلات خود به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند و سعی در نزدیکی هرچه بیشتر مذاهب دارند.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس اهل سنت کشور با تأکید بر این موضوع که در کنفرانس اسلامی، کل کشورهای اسلامی در زیر پرچم «لا إله إلا الله محمد رسول الله» هستند، افزود: وحدت فقط مربوط به امروز نیست و در قرآن از آن یاد شده است، ازاین‌رو در ایام اجلاس نیز همه مسلمانان مشترکات خود را یادآور می‌شوند.
وی ادامه داد: خداوند در قرآن مسلمانان را به اجتماع و وحدت امر و از تفرقه نهی می‌کند، وحدت نیز زمانی نمایان می‌شود که همراه و هم‌صدا در کنار یکدیگر باشیم و از اختلاف و تفرقه دوری‌کنیم.
این محقق در علم فقه و حدیث گفت: دشمنان اسلام در طول سال سعی می‌کنند که ما را از مشترکات خود غافل کنند و اهمیتی به وحدت، اخوت و برادری ندهیم ولی تمام زحمات آنان در این چند روز برگزاری اجلاس وحدت بی‌اثر می‌شود.
رئیس هیئت افتا اهل سنت بوشهر بابیان اینکه متأسفانه شبکه‌هایی مانند کلمه برای ایجاد تفرقه میان شیعیان و اهل سنت برنامه‌ریزی می‌کنند، تصریح کرد: اهل سنت در ایران پیش از تأسیس دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان‌ها وضعیت خوبی داشته و با تأسیس این دفاتر وضعیت آن‌ها بهتر هم شده است و به جرت می‌توان گفت که تعداد مساجد ما از بعد از انقلاب چند برابر شده است.
وی گفت: به نظر بنده باید از افراد شاخص کشورهای اسلامی دعوت شود و علاوه برنشست عمومی، نشست خصوصی هم با این افراد گذاشته شود تا بتوانند راحت و بدون هیچ نگرانی مشکلات خود را بازگو کنند.
رئیس هیئت افتا اهل سنت بوشهر در پایان پیشنهاد داد؛ علما و اندیشمندان کشورهای اسلامی که برای برگزاری این کنفرانس به ایران می‌آیند بعد از اتمام این همایش چندروزه به همراه نماینده‌ای از مجمع جهانی تقریب به شهرهای سنی نشین سفر کنند تا از نزدیک با فعالیت‌ها، امکانات، برنامه‌ها و تعدد مساجد اهل سنت روبه‌رو شوند.

بازدیدها: 93

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب