اتحاد حس نوع‌دوستی و همکاری متقابل را تقویت می‌کند

اتحاد حس نوع‌دوستی و همکاری متقابل را تقویت می‌کند

image_pdfimage_print

شیخ حسین افروز گفت: الحمدالله در ایران عزیز بین همه اقوام سنی و شیعه و همه فرق‌ همدلی و انسجام، اخوت و برادری و برابری موج می‌زند.
شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اتحاد را از دیدگاه قرآن موردبررسی قرارداد و گفت: اتحاد و همبستگی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین عناصر زندگی بشر به‌عنوان امری راهبردی و کاربردی است.
وی با اشاره به آثار اتحاد و وحدت در جامعه اظهار کرد: ازجمله اهداف این عنصر کارآمد ایجاد امنیت و آرامش اجتماعی و سیاسی است؛ قرآن کریم مهم‌ترین دستاورد اتحاد در جامعه را صلح و آرامش و امنیت و دوری از جنگ و تفرقه می‌داند؛ چراکه اتحاد حس نوع‌دوستی و همکاری متقابل را تقویت و دوچندان می‌کند.
وی گفت: قرآن کریم تفرقه را به‌عنوان کرانه‌های گودال آتش جهنم یاد می‌کند و می‌فرماید: « وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ » باهم نزاع نکنید که شمارا سست و قدرتتان از بین می‌برد.
خطیب جمعه خطاب به نمازگزاران خاطرنشان کرد: امروز دشمن سعی و تلاش می‌کند که بین نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم اختلاف و فاصله ایجاد کند؛ اما به قدرت و توفیق الهی و باتدبیر مقام معظم رهبری همراه با تبعیت مسئولین نظام و مردم از منویات ایشان همه این دسیسه‌ها و نیرنگ‌های پلید استکبار خنثی و بی‌اثر خواهد شد.
شیخ حسین افروز افزود: کشورهای اسلامی، چون در رأس امور و مدیریت از رهبری افراد شجاع و عادل بی‌بهره‌اند متأسفانه مشاهده می‌کنیم که قدرت دولت‌های اسلامی روزبه‌روز کاهش‌یافته و سست شده‌اند.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: « يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا خُذُوا حِذْرَكُمْ فَانْفِرُوا ثُبَاتٍ أَوِ انْفِرُوا جَمِيعًا » ای کسانی که ایمان آورده اید در برابر دشمن آماده باشید؛ چون دشمن همیشه در صدد ایجاد اختلاف و فتنه و قتل و کشتار است.
وی در پایان سخنان بیان کرد: الحمدالله در ایران عزیز بین همه اقوام سنی و شیعه و همه فرق‌ همدلی و انسجام، اخوت و برادری و برابری موج می‌زند.

بازدیدها: 82

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب