ائمه جمعه اهل سنت استان بوشهر حمله تروریستی اهواز را محکوم کردند

ائمه جمعه اهل سنت استان بوشهر حمله تروریستی اهواز را محکوم کردند

image_pdfimage_print

ائمه جمعه اهل سنت استان بوشهر با انتشار بیانیه و مصاحبه های کوتاه، حمله تروریستی ۳۱ شهریور اهواز را محکوم کردند.
متن بیانیه ها و مصاحبه ها بشرح ذیل است:

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، در پی حادثه تروریستی در به شهادت رساندن جمعی از هم‌وطنانمان در حاشیه رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز این جنایت وحشیانه را محکوم کرد.

وی گفت: حادثه‌ی تروریستی اهواز کار مزدوران استکبار جهانی است که همیشه می‌خواهند امنیت امت اسلامی و مسلمانان جهان به‌ویژه ایران اسلامی را متزلزل کنند.

امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان اضافه کرد: جنایت امروز تروریسم در اهواز نشان از رذالت دشمنان ملت ایران دارد. در این حملات افراد بی‌گناه کشته می‌شوند و شکی نیست کشورهای ابرقدرت مانند آمریکا، در هر زمان و هر مکان از این حملات حمایت کرده و می‌کنند و می‌خواهند از این طریق ضربه‌ای به امنیت ملی ایران اسلامی زده و انتقام بگیرد.

وی متذکر شد: اقتدار نیروهای مسلح ما خار چشم دشمنان شده و به گمان خود با حرکت‌های کور تروریستی می‌خواهند در سالروز هفته‌ی ‌دفاع ‌مقدس عظمت و اقتدار رژه‌ی نیروهای مسلح را تحت‌الشعاع قرار دهند.

رئیس هیئت افتاء اهل سنت استان بوشهر بابیان اینکه اصل ترور و کشتن افراد بی‌گناه با انسانیت و وجدان منافات دارد، افزود: ترور و کشتن چهره‌ای کریه را نشان داده و نتیجه‌اش نفرت و خشونت و زاییده‌ی افکار ضعیف و پلید است.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: این دشمنی و عداوت‌های کور روزبه‌روز ایران ما را متحدتر و قدرتمندتر خواهد کرد و مردم ما نسبت به دشمنانشان بیدار و آگاه‌تر می‌شوند.

ما این حادثه‌ی غمگین اهواز را به خانواده‌های جان‌باختگان و ملت شریف ایران و به‌ویژه به مقام معظم رهبری حفظه‌الله» تسلیت می‌گوییم.

——————–
شیخ یاسین احمدی امام‌جمعه اهل سنت بندر پرک:

بسم ‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا اليه راجعون
اينجا ايران است، اينجا زادگاه شهيدان، قهرمانان و پهلوانان است، مردمان اين خاك و ديار در طول تاريخ به جهانيان ثابت نموده‌اند كه در مقابل دخالت خارجی سينه سپر می‌كنند و تن دادن به تحميل خارجی را ذلت و خواری می‌دانند و اگر نمی‌دانند خوب است بدانند كه اين خون‌های مبارك، ملت ايران را یکپارچه‌تر و استوارتر می‌سازد، باخدا بودن در كنار مستضعفان و مشاركت همگاني بدون استثنا و همه‌ی ملت ايران، ضامن توسعه و سازندگی و ثبات كشور عزيزمان ايران است …
از طرف خود و شهرستان كنگان و همه‌ي دوستان حادثه‌ي تروريستي به رژه‌ی سپاه پاسداران اهواز و مردمان بی‌گناه اين خطه را محكوم می‌نمايم و به خانواده شهدای اين حادثه و به سپاه پاسداران و ملت شریف ایران تسليت می‌گويم.
الله به آن‌ها صبر جزيل دهد و شهيدان را در درجات عليين و بهشت برين قرار دهد و به مجروحان شفای عاجل.

 ياسين احمدي
امام‌جمعه‌ی روستای پرك
——————–

شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف:

بسم الله الرحمن الرحیم
دل‌های پر از کینه و مملو از دشمنی و عداوت و خصومت مستکبرین نمی‌تواند عظمت و اقتدار ملی ما را تحمل کند.
به خاک و خون کشیدن هم‌وطنانمان به دست دست‌نشانده‌های استکبار و تروریست‌های مزدور در منطقه بوده و هدفشان را ایجاد ناامنی در کشور عزیز ما قرار داده‌اند.
ملت شریف ایران وحدت ملی خود را پاس می‌دارد و فداکاری سربازان و پاسداران این مرزوبوم را می‌ستاید و تروریسم کور را به خاک مذلت می‌نشاند.

این‌جانب حمله خائنانه را به‌شدت محکوم کرده و از خداوند متعال برای شهدا و جان‌باختگان طلب علو درجات و رحمت و مغفرت و عرض تسلیت به خانواده‌های قربانیان دارم و همچنین شفای عاجل مجروحان و زخمی شد‌گان را آرزو می‌کنم.

حسین افروز

امام‌جمعه اهل سنت سیراف
——————–

شیخ احمدرضا کنعانی امام‌جمعه اهل سنت جزیره خارگ:

بسم الله الرحمن الرحیم
استكبار هميشه محكوم است، عجز و ناتوانی كوردلان و دشمنان نظام اسلامی است كه باعث چنين رذالت‌هایی می‌گردد. دشمنان حقيقت پس از یأس و نااميدی به دنبال حذف از طريق تهمت و افترا هستند و هرگاه ناكام ماندند حذف فيزيكی را آن‌هم به‌صورت كور اختيار کردند.
اين دسیسه‌ها و فتنه‌های جباران و سلطه جويان است، باشد این اتفاقات بر عزم ملی و وحدت ما بیفزاید.
این‌جانب اقدام تروريستی شهر اهواز را محكوم و از خداوند اقتدار و امنيت ميهنمان را مسئلت دارم.

امام‌جمعه اهل سنت خارگ
احمدرضا کنعانی
——————–

شیخ محمد فاروقی امام‌جمعه اهل سنت گناوه:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
دشمنان فرومایه در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس بار دیگر به‌قصد برهم زدن امنیت و آرامش و اتحاد ایران عزیز، دست به جنایت زده و رود خون به راه انداخته‌اند.
جامعه اهل سنت گناوه این حمله تروریستی را که منجر به شهادت جمعی از مردم بی‌دفاع شد محکوم و برای آسیب دیده‌گان و زخمی شده­‌گان این حادثه آرزوی سلامتی و شفای عاجل را از خداوند مسئلت داریم.

محمد فاروقی
امام‌جمعه اهل سنت گناوه
——————–

شیخ اسماعیل بازدار امام‌جمعه اهل سنت بوشهر:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
وقتی امنیت در کشورها حکم‌فرماست…
وقتی قدرت و اقتدار کشورها پابرجاست…
حسادت حسودان و عداوت دشمنان در قلب سنگدلان بی‌وجدان لبریز ونمایان می‌شود؛
گاهی با تحریم، اقتصادمان را هدف قرار می‌دهند…
گاهی با تحریک، فتنه‌های مذهبی و قومی را برپا می‌کنند…
و گاهی افسارگسیخته فریب‌خوردگان را سپر قرار داده و آتش جنگ را شعله‌ور ‌می‌کنند…
همه‌ی این مکرها و دسیسه‌ها به صاحبانش برمی‌گردد.
و نابودی را برایشان مقدر می‌کند…
عملیات تروریستی در شهر اهواز و عدم تحمل دیدن اقتدار نیروهای مسلح کشورمان از جانب افرادی پست‌فطرت و بی‌هویت، نه‌تنها امنیت کشور را متزلزل نمی‌کند بلکه پایه‌های امنیت، ثبات و استقرار را محکم و قوی‌تر و هوشیاری و عزت ملت را بیشتر می‌گرداند.
شهادت پاسداران مبارز و شجاع، جانبازان جان‌برکف و مردم بی‌گناه خوزستان، سعادتی بس بزرگ را برای خود و ملت باشهامت ایران‌زمین به ارمغان آورد.
خون آن کودک مظلوم ۴ ساله‌ی اهوازی که قلب و وجدان ملت‌های آزاده‌ی جهان را لرزاند و عواطفشان را جریحه‌دار نمود؛ کافی است که شهادتش ننگ و عار و ذلت و خواری را بر پیشانی و صورت کریه استکبار و صهیونیست و حامیان و جیره‌خوارانشان در منطقه به بار آورد.
هر ذی‌فطرت سلیمی این عملیات ظالمانه و ستمگرانه را محکوم می‌کند و دست به دعا برمی‌دارد که بار الها قربانیان مظلوم این حادثه تلخ را در رحمت و لطف بی‌کران خودت قرار بده و بر خانواده و بازماندگان آنان صبر و شکیبایی و اجر و پاداش عنایت فرما.
و عاملان این جنایت بزرگ در حق بشریت را به سزای اعمالشان برسان.
(وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون)

اسماعیل بازدار
امام جمعه اهل سنت بوشهر
——————–

شیخ حسن بازدار امام‌جمعه اهل سنت گوده:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«و مالله بغافل عما یعمل‌الظالمون»
بار دیگر دشمنان، امنیت کشور را در یک عملیات تروریستی با بی‌رحمی و به گلوله بستن، جوانان حماسه‌آفرین و مردم شجاع و غیور و زنان و کودکان خوزستان را مورد هدف قراردادند.
دشمنان به‌زعم خود گمان می‌کنند اتحاد و همبستگی، اقتدار و صلابت و شکوه جمهوری اسلامی ایران را شکسته‌اند درحالی‌که کور خوانده‌ و روزبه‌روز اقتدار و صلابت و شکوه هرچه بیشتر ملت و کشور ما را شاهد خواهند بود.
استکبار بداند که به فضل الهی و رهبری حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، مردم ما آگاه‌تر و هوشیارتر از قبل، نقشه‌های شوم و شیطانی آنان را نقش بر آب خواهند کرد.
این‌جانب ضمن محکوم کردن حمله ناجوانمردانه تروریستی و شهادت سربازان، کودکان و زنان در حادثه اهواز را به بازماندگان تسلیت گفته و از خداوند آرزوی بهبودی، سلامتی و صحت و عافیت برای آسیب دیدگان و مجروحان دارم.

حسن بازدار
امام‌جمعه اهل سنت گوده
——————–

شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه:

شیخ حمزه کردی: افرادی که به نام دفاع از مذاهب یا با شعار دفاع از اقوام، مردم بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند درواقع هدفشان جز تخریب و به شهادت رساندن مردان و زنان و کودکان بی‌گناه چیز دیگری نیست.
شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز، شهادت هم‌وطنانمان را به مقام معظم رهبری و ملت ایران و مردم خوزستان تسلیت گفت.
وی اظهار کرد: افرادی که به نام دفاع از مذاهب یا با شعار دفاع از اقوام، مردم بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند درواقع هدفشان جز تخریب و به شهادت رساندن مردان و زنان و کودکان بی‌گناه چیز دیگری نیست.
وی تصریح کرد: ‌تروریسم نمی‌تواند نماینده عرب و بلوچ و مردم کرد باشد. کسانی که به جان و مال مردم و به زندگی مردم رحم نمی‌کنند تنها می‌توان گفت که این افراد دست‌نشانده‌های کشورها و حاکمان شرور در منطقه و نمایندگی امریکا و انگلیس را دارند.
شیخ حمزه کردی تأکید کرد: این افراد مزدوران استکبارند که با گرفتن امکانات و سلاح دست به کشتار ملت مسلمان و بی‌گناه می‌زنند.
کردی بابیان اینکه این حوادث از چند جهت قابل‌تأمل است خاطرنشان کرد: اول اینکه شهادت درراه خدا مایه افتخار و موجب عزت است و دوم اینکه حاکی از حقانیت درعین‌حال مظلومیت انقلاب و نظام اسلامی و سند تاریخی قربانی ترور شدن مسئولان دولتمردان صادق و خدمتگزار و مردم مظلوم ایران اسلامی است.
امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی با تصریح بر اینکه هرچقدر از ما بکشید مردم ما بیدارتر و آگاه‌تر خواهند شد متذکر شد: این ترورها باعث می‌شود تا ما بیشتر قدر نیروهای مسلح و قدر امنیت و قدر این آسایشی را که داریم بدانیم. خصوصاً در منطقه‌ای که اکثر کشورها ناامن و آبستن فتنه‌های گوناگون است.
وی امنیت کشور را نعمت بزرگ خداوند دانست و گفت: این جنایت موجب اتحاد بیشتر اقوام و فرق‌های مذهبی خواهد شد. همه ما برای خوزستان داغداریم و این جنایت را محکوم و شهادت هم‌وطنانمان را به ملت ایران بخصوص به رهبر معظم انقلاب حفظه الله تعالی تسلیت می‌گویم و برای زخمی شدگان از درگاه خداوند طلب سلامتی و عافیت دارم.
——————–

ائمه جمعه اهل سنت عسلویه در پیامی ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، حادثه تروریستی اهواز را محکوم کردند.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

صفحات تاریخ شاهد انسان‌دوستی و مهربانی و مهرورزی ایران و ایرانی با دوستان و ستمدیدگان و مستضعفان و ایستادگی در برابر ظالمان و زور گویان بوده و این سیره و اعتقاد مذهبی و دینی ملت ماست.
هفته دفاع مقدس فرصتی است برای به تصویر کشیدن اقتدار و عزت و توانمندی و اعتلای پرچم اتحاد، برادری، اخوت و میهن‌دوستی و اثبات این واقعیت است که ملت ما شهادت دارد اما ذلت و اسارت را نمی پذیرد.
اینجانبان ائمه جمعه اهل سنت شهرستان عسلویه ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، جنایت تروریستی اهواز را که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از هموطنان شده است را به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدار تسلیت می‌گوییم.
قطعا چنین حرکات وحشیانه و ددمنشانه‌ای‌ نمی تواند هیچ خللی در ثبات و امنیت ملی‌ و اقتدار‌ ما وارد کند.
ملت ما خصوصا در این چهل سال پس از انقلاب اسلامی ثابت کرد‌ه‌اند که با اتحاد و همدلی مکر و کید دشمنان را خنثی و استکبار را در رسیدن به اهدف مستکبرانه خود ناامید می کنند.

ائمه جمعه اهل سنت شهرستان عسلويه
-ابراهیم محمدی امام‌جمعه اهل سنت عسلویه
-ابراهیم مقدسی امام‌جمعه اهل سنت چاه مبارک
-حسن جاسمی امام‌جمعه موقت اهل سنت چاه مبارک
-ابراهیم صمدی امام‌جمعه اهل سنت سهمو شمالی
-احمد کشتکار امام‌جمعه موقت اهل سنت سهمو شمالی
-محمد محمدی امام‌جمعه اهل سنت بستانو
-ابراهیم عظیمی امام‌جمعه اهل سنت زبار
-جمعه عبداللهی امام‌جمعه اهل سنت بندو
-عبدالستار حرمی امام‌جمعه موقت اهل سنت نخل تقی
-عبدالرحمن قاضی امام‌جمعه اهل سنت دهنو
-محمد کشاورز امام‌جمعه اهل سنت اخند
-مالله حسینی امام‌جمعه اهل سنت خیارو
-سلطان رزمگاه امام‌جمعه اهل سنت مروع
-سبت راستی امام‌جمعه اهل سنت سواحل
-عبدالله مبارکی امام‌جمعه موقت سواحل
-یوسف ابراهیمی امام‌جمعه اهل سنت سهمو جنوبی
-ابراهیم ابراهیمی امام‌جمعه اهل سنت خرّه
-محمد بنی‌هایل امام‌جمعه اهل سنت کنارخیمه
-خمیسی امام‌جمعه اهل سنت بنود
-جابری امام‌جمعه اهل سنت صفیه
-حسین کنگانی امام‌جمعه اهل سنت هاله

بازدیدها: 97

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
146822
بازدید امروز
137
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب