آرامش و آسایش حقیقی در پیروی از دین و قرآن است

آرامش و آسایش حقیقی در پیروی از دین و قرآن است

image_pdfimage_print

شیخ جمات مژده: ایمان دریافت درونی است که در اعماق روان انسان نفوذ می‌کند و تمام وجود انسان را در برمی‌گیرد؛ باید این ادراکات عقلی و قلبی به سر حد کمال و یقین برسد.
شیخ جمات مژده امام‌جمعه موقت اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: ایمان پدیده‌ای فطری و درونی است که از ژرفای درون انسان سرچشمه می‌گیرد و یک مسئله مهم و حائز اهمیت است که نباید آن را نادیده گرفت و باید به آن با تمام وجود ارزش و بها داد.
خطیب جمعه یادآور شد: هر انسانی که به وجود خداوند عقیده محکم و راسخ دارد به سرای آخرت و ابدی نیز ایمان دارد؛ در این صورت در زندگی از نعمات هر دوجهان بهره‌مند خواهد شد.
وی اظهار کرد: عباداتی که دین بر عهده انسان نهاده است برای تزکیه جان انسان باایمان و پرواز دادن روح انسان به حقیقت ملکوتی است.
وی ضمن توصیه به پرهیز و دوری از گناه و عصیان عنوان کرد: محرمات الهی پرهیز از اعمالی است که دین و خداوند برای انسان ممنوع کرده و از مواردی هستند که روح و جسم را آلوده می‌کند و دوری از آن‌ها باعث رهایی و نجات از عقاب پروردگار متعال است.
شیخ جمات مژده بابیان اینکه با بندگی خداوند سبحان و پرهیز ازآنچه خدا بر او حرام گردانیده است انسان چیزی از دست نمی‌دهد یادآور شد: پرهیز از محرمات خسران و زیانی متحمل نمی‌کند بلکه سود بسیاری نصیب شخص مؤمن شده و به سعادت ابدی و همیشگی و رضای خداوند متعال خواهد رسید.
وی اضافه کرد: فرد بی‌دین و ایمان همچون پری سبک است که در کوران باد و طوفان در هیچ جایگاه ثابتی قرار نمی‌گیرد و هیچ‌گاه آرامش و آسایش ندارد.
خطیب جمعه، جامعه بشری بدون دین و ایمان را جامعه‌ای جنگلی دانست و گفت: جامعه بی‌دین و ایمان هرچند خود را متمدن بنامد کانون رنج و بدبختی است هرچند غنی و ثروتمند هم باشند.
وی تصریح کرد: این‌چنین اجتماعی پست و بی‌ارزش است و آرمان‌های آنان شکم و شهوتشان است اینان: «یتمتعون و یاکلون کما تاکل الانعام» می‌خورند همان‌گونه که چارپایان می‌خورند.
وی با اظهار اینکه چنین کسانی اگر تمام دنیا را هم در اختیار داشته باشند این توانایی را نخواهند داشت که آرامش و آسایش را برای خود و دیگران به ارمغان بیاورند، افزود: چقدر بدبخت و بیچاره است انسان‌هایی که غرق در رفاه هستند اما از لذت‌های زندگی الهی و معنوی بی‌خبرند.
وی در پایان سخنان گفت: ایمان در حقیقت دریافت درونی است که در اعماق و روان انسان نفوذ می‌کند و تمام وجود انسان یعنی ادراکات و اراده و وجدان او را در برمی‌گیرد و تحت فرمان خود قرار می‌دهد. باید این ادراکات عقلی و قلبی به سر حد کمال و یقین برسد.

بازدیدها: 64

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154709
بازدید امروز
163
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب